1 липня — День архітектури України!


 

Професійне свято українських архітекторів і поціновувачів  архітектурних шедеврів країни - День архітектури України  відзначається щорічно 1 липня.

den_arhitektora15_floor

Свято встановлено на підтримку ініціативи архітекторів та містобудівників, їх творчих спілок, працівників проектних організацій і місцевих органів містобудування та архітектури. В указі Президента України № 456/95 від 17 червня 1995 року йдеться: «Встановити День архітектури України, який відзначати щорічно 1 липня - у Всесвітній день архітектури». 

Всесвітній день архітектури був заснований Міжнародним союзом архітекторів,  в 1946 році, після Другої світової війни, в той час, коли потрібно було піднімати з руїн міста, відновлювати підприємства, відтворювати пам'ятники архітектури. Спочатку він відзначався 1 липня, але в 1996 році було вирішено приурочити святкування Дня архітектури до Всесвітнього дня житла (World Habitat Day), який відзначається в перший понеділок жовтня. Це рішення ухвалив Міжнародний союз архітекторів на XX Генеральній асамблеї ООН в Барселоні.

Архітектура України різноманітна, говорять, що вона «озвучена дзвонами». Храмове будівництво, історія якого - тисячоліття - це «кам'яний літопис», що відображає злети і падіння, війни і періоди духовного зростання від Київської Русі до наших років.

Старовинні храми несуть риси впливу візантійського та романського стилів, готики, бароко та ренесансу. Але в розмаїтті шкіл, епох і стилів власне обличчя українського зодчества унікально. У багатьох містах можна бачити старовинні будівлі, що є сусідами з шедеврами нової архітектурної думки. Особливо це помітно в столиці - неповторному Києві.

У саме ж свято, згідно з Указом глави держави, проходить церемонія вручення Державних премій України по архітектурі.

Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" приєднується до привітань  з професійним святом - Днем архітектури, та бажає архітекторам  творчої наснаги, вдалих та сміливих проектів, а головне щоб Ваша праця та талан завжди були правильно та справедливо оцінені. Здоров'я Вам, щастя та успіхів!

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

за матеріалами: Альманах визначних подій

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 4912 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "1 липня — День архітектури України!"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366