10% вулиць Дніпропетровська потребують перейменування.


 

FF3FDCCC-244B-4B52-887F-17C2CDF36B22_w640_r1_s_cx0_cy10_cw0У Дніпропетровську на громадське обговорення запропонують кілька варіантів перейменування вулиць із «радянськими» назвами, заявив у Дніпропетровську в. о. керуючого справами виконкому міської ради Вадим Шебанов.

Як сказав посадовець, до 20 листопада в місті мають ухвалити рішення щодо перейменування близько 300 вулиць, а це близько 10 відсотків від їхньої загальної кількості.

«Наше місто – чи не останнє з тих, хто цим займається. У Чернівцях зараз «велика проблема» – перейменовувати чи ні вулицю Пролетарську. Все, більше таких вулиць у них немає. Тільки Дніпропетровськ і Запоріжжя відстали від інших міст у цьому питанні», – сказав Шебанов.

За його словавми, частині вулиць запропонують повернути історичні назви, якщо вони «не викликають якихось негативних асоціацій і є милозвучними». До таких, зокрема, відносять нинішню вулицю Леніна (частина якої має історичну назву – Клубна, інша частина – Воскресенська), вулицю XXII Партз’їзду ( історична назва – Вознесенська), Жовтнева площа (Соборна площа) тощо.

Він також зазначив, що перейменування вулиць Дніпропетровська – не така дорога справа: жителям будинків вона обійдеться в копійки. Що ж до виготовлення нових табличок, тут планують залучити комерційні структури.

«Скільки це буде коштувати? Ви йдете в паспортний стіл і міняєте прописку. Платите 89 копійок. Все. З приводу переробки паспортів БТІ – вже пройдено етап в інших містах: у техпаспорті змінюється назва при зміні власника. Щодо адресних покажчиків: кажуть, що це дорого. Чесно кажучи, у нас цих покажчиків майже немає по місту, вже познімали. Крім того, до мене приходили дві структури, які пропонували повісити на будинках центральної частини міста таблички з назвами. Але ключове – вони хотіли, щоб на табличках був QR-код, щоб можна було через смартфон заходити на сайт, читати історію цієї будівлі, споживати контекстну рекламу. І вони готові табличками обвішати все місто. Бізнесу це вигідно – ми економимо», – зазначив посадовець.

У квітні 2015 року Верховна Рада України ухвалила закон про засудження комуністичного й нацистського тоталітарних режимів, у травні його підписав президент Петро Порошенко. За законом, зокрема, має бути перейменований і сам Дніпропетровськ, як і ще один обласний центр – Кіровоград.

Джерело: radiosvoboda.org

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 247 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "10% вулиць Дніпропетровська потребують перейменування."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366