11 червня 1861 р. народився Сигізмунд Заремба.


 

Сигізмунд Владиславович Заремба

український диригент, композитор, музичний критик і піаніст. Закінчив юридичний факультет Київського університету, вчився грати на віолончелі приватно. Музичну освіту здобув самотужки — навчався у батька — композитора, піаніста і педагога Владислава Івановича Заремби, також у автора першого в Україні підручника з гармонії Андрія Казбирюка.

page11 червня 1861 року в місті Житомирі в родині Владислава Заремби народився син, якого назвали Сигізмундом. Батько хлопчика, Владислав Іванович Заремба, композитор, піаніст і педагог у 1858-1862 роках давав уроки гри на фортепіано у приватних житомирських пансіонах. Від 1862 року Владислав Іванович викладав гру на фортепіано та хоровий спів у жіночих пансіонах Києва. А був він родом з м. Дунаївці, нині Хмельницької області. Став відомий як автор п’єс для фортепіано. Писав романси та пісні на вірші українських і польських поетів. У творчій спадщині В. І. Заремби понад 30 пісень на слова Т. Г. Шевченка.

Тож не дивно, що його син Сигізмунд Владиславович Заремба крім юридичної освіти в Київському університеті, отримав грунтовну музичну освіту від батька. Теорією музики займався Сигізмунд і з автором першого в Україні підручника з гармонії Андрієм Казбирюком, вчився грати на віолончелі у В. Ф. Алоіза, відомого композитора, віолончеліста, педагога. Це визначило його подальшу творчу діяльність як композитора, піаніста, диригента, віолончеліста, музичного критика.

В 1896 році С. В. Заремба був запрошений у місто Воронеж в якості директора музичного училища Воронезького відділення Російського музичного товариства. Займався концертною діяльністю. Виступав і як диригент, і як виконавець-віолончеліст в квартетах. Багато сил та енергії витрачав на організацію симфонічних концертів. Під його керівництвом у Воронежі вперше була виконана Шоста симфонія Петра Ілліча Чайковського. В цьому місті видавалися і музичні твори самого С. В. Заремби.

З 1901 року Сигізмунд Владиславович жив і працював в Санкт-Петербурзі. Виступав в якості диригента і акомпаніатора. Писав музичні твори. Він є автором слов’янського танку і полонезу для симфонічного оркестру, симфонічної картини «Сфінкс», сюїти для камерного оркестру, струнного квінтету, вокальних і фортепіанних творів, романсів, обробок українських народних пісень, циклу пісень «Ганя».

Сигізмунд Владиславович Заремба зробив обробку мелодії відомого романсу М. Кропивницького «Соловейко» («Ой, у саду на вишенці»), який є одним з найкращих зразків українського солоспіву. Композиції С. В. Заремби відрізняються природністю і мелодійністю, витонченим смаком.

Помер С. В. Заремба 27 листопада 1915 року в Петербурзі.

Джерело: childlibr.org.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 601 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "11 червня 1861 р. народився Сигізмунд Заремба."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366