14 червня — Всесвітній день донора крові.


 

Цей день - це чергова можливість світової спільноти звернути увагу людей на необхідність бути відповідальним один перед одним і надавати  допомогу потребуючим.

world_blood_donor_day

Всесвітній день донора крові — достатньо нове свято, що відзначається у  багатьох країнах. Цей день був визначений як свято Організацією Об`єднаних Націй в травні 2005 року під час проведення Всесвітньої асамблеї охорони здоров`я в місті Женева. На даний час його відзначають 14 червня. У 1868 році саме в цей день лікарь з Австрії Карл Ландштейнер зробив відкриття визначивши групи крові людини.

Ініціаторами визначення даного свята стали міжнародні організації, що впроваджують діяльність із пропаганди донорства крові, а саме такі організації як: Міжнародна федерація Червоного Хреста, Товариство з переливання крові, Всесвітня організація охорони здоров'я та  Федерація організацій донорів крові.

Вагомість цього святкового дня ототожнюється безумовною вагомістю донорства. Бо як відомо, значна необхідність в донорській крові може виникнути у різновікових груп населення із наявними важкими хворобами. Отже кожен донор, що має можливість безкоштовно здати кров, цим самим він робить великий внесок у необхідну та добру справа - порятунок людського життя.

Зараз, коли Україна знаходиться у стані неоголошеної війни та щоденно до шпиталів та лікарень поступають поранені військовослужбовці, серед яких і ті поранені, що втратили багато крові, питання  донорства стає більш гострим та актуальним, тому, ми закликаємо всіх, хто має можливість бути донорам, прийти до пунктів збору крові і тим самим спасти життя нашим захисникам.

Ми маємо бути відповідальним один перед одним і саме тоді ми зможемо пишатись своєю країною.

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 259 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "14 червня — Всесвітній день донора крові."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366