14 серпня 1919 року народилася Інна Христенко

Христенко Інна Митрофанівна

Українська дитяча письменниця (поетеса, прозаїк).

1408Член Спілки письменників України (нині Національна спілка письменників України).

Народилася 14 серпня 1919 року в місті Полтаві. Її батько, наймолодший син у багатодітній селянській сім’ї, з великими труднощами здобув освіту і став учителем. Мати, семи літ залишившись сиротою, змалку поневірялась по наймах і ніколи не вчилась у школі. Освіту здобувала в тюрмі та на засланні, коли за зв’язки з підпільними революційними гуртками була заарештована царською охранкою.

Раннє дитинство Інни Христенко минуло в селі Діброва на Полтавщині, де батько завідував семирічною школою, а мати організувала хату-читальню й керувала драмгуртком. Вже тоді мала Іннуся зацікавилася книжками, вона самотужки навчилася читати і, після переїзду батьків до Харкова в 1924 році, просиджувала цілі дні в шкільній бібліотеці.

1937 року Інна Христенко вступає на історичний факультет Харківського університету ім. М. Горького і закінчує його вже під час війни. 1943 року починається її трудова діяльність, коли за дорученням райкому комсомолу вона організовує районну дитячу бібліотеку. Тоді ж було надруковано перший вірш молодої поетеси в газеті «Соціалістична Харківщина».

З 1944 року Інна Христенко на вчительській роботі, якій присвятила чотирнадцять років свого життя.

Перше оповідання молодої письменниці побачило світ на сторінках альманаху «Харків» у 1952 році. Відтоді Інна Христенко систематично друкує свої твори в журналах «Барвінок», «Піонерія», «Прапор», «Радянська жінка» та «Україна».

Перша книжка Інни Христенко — казки для малят — «Хоробрий ведмедик» вийшла у Дитвидаві УРСР 1958року. Через рік побачила світ перша частина повісті «Настуся», а повністю книжка вийшла у 1968 році. За цей час Інна Митрофанівна написала ще й збірку оповідань «Миколина перемога» (1960 р.), збірку віршів російською мовою «Про нашего Вадика дома и в садике» (1960 р.), книжку оповідань «Вредний хлопчисько» (1963 р.), та у 1970 році — оповідання про сучасних школярів «Славкові канікули».

Оповідання Інни Христенко глибоко ліричні, містять багато автобіографічного і належать до “сповідальної” літератури.

Інна Христенко належить до письменників, ім’я яких “загубилося” у літературі. Народилася вона в Полтаві в 1919 році, дебютувала в 50-х роках як авторка дитячої літератури. У 80-х видала поетичну збірку “Три любові”, у 90-х жила у Німеччині. Збірка прози “І вітер пелюстки змете останні…” вийшла у світ через рік після смерті письменниці.

Джерело: Особистості

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 388 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "14 серпня 1919 року народилася Інна Христенко"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366