15 березня 1924 року народився Володимир Самойлов


 

Володимир Самойлов

актор театру і кіно. Знявся в фільмах «Весілля в Малинівці», «Шосте липня», «Крах», «Зорі не гаснуть», «Премія», «Доля», «Сибіріада», «Ціна голови»

В починаючої зеленіти Одесі, в сім'ї Якова Самойлова народився син, якого назвали на честь недавно пішов з життя вождя світового пролетаріату - Володимиром. Сім'я була бідна і не багата, як і тисячі інших післявоєнних сімей, так що поки мати з батьком заробляли на життя, Володя з такими ж як і він сам пацанами більшу частину часу проводив біля моря. А ввечері дуже любив слухати всякі концерти, благо, в Одесі ніколи не бракувало різних джаз-бандах, і майже в кожному будинку жив свій музикант-любитель, який у свята і в будні міг зіграти і на скрипці, і на гітарі, а інший раз і на саксофоні.

Музика переслідувала хлопця з дитинства, а коли він трохи підріс, то із задоволенням почав займатися в театральному гуртку. Тим більше п'єси тоді часто-густо були героїчні - про Громадянську війну, про комсомольців, які ударно трудяться на будівництвах нових міст і промислових підприємств. Після закінчення школи Володимир Самойлов вирішив вступати до театрального училища. Але його випускний вечір припав на 21 червня 1941...

Про те, де і як він воював, Володимир Якович поширюватися не любив. «Подвигів ніяких не скоював, а й спину ворогові не показував », - приблизно так розповів він про свою фронтовий біографії студентам Одеського державного театрального училища, в яке і сам вступив влітку 1945 року. І почалися навчальні будні- втім, темпераментний, усміхнений Володимир намагався у всі заняття привнести якусь «іскорку», живинку, щоб однокурсники розкріпачилися. Не випадково, що талановитого хлопця ще під час навчання запрошують на сцену Одеського театру Радянської Армії, де і відбувся його творчий дебют.

Втім, «армійцем» Самойлов пробув недовго. Уже в наступному сезоні він стає актором трупи Одеського російського драматичного театру, а потім вітер мандрів закидає молодого артиста спочатку в Кемерово, а потім і в Горький. До речі, в Кемерові в 1952 році в сім'ї Самойлових відбулося поповнення - народився син Олександр, відомий сьогоднішній актор.

Самойлов грає багато і натхненно. Але тільки через 10 років після випуску з училища на нього звертають увагу кінорежисери. Володимир Шредель запрошує його в свій фільм «Неоплачений борг». На знімальному майданчику Володимир працює разом з таким знаменитим актором, як Всеволод Санаєв, але набагато ближче йому веселун Борис Новиков, який так і сипле примовками. Що стосується самого фільму, поставленого за сценарієм Юрія Нагібін, то він не вибивається з буденного ряду тих років: розповідь про те, як в колгосп, розташований в «глибинці» приїжджає новий агроном - Люся Кречетова, а потім не витримує «поневірянь і злигоднів» і втікає ...

Роль у фільмі у Володимира Самойлова була малозначна. Але кожен маленький крок це наближення до великого майбутнього. Уже в 1960 році на екрани вийшли одразу два фільми, за участю актора, в тому числі і такий «культовий», як «Секретар обкому».

Втім знадобилося зіграти ще в десяти фільмах, поки до актору не прийшов перший значний успіх. У кінокартині «Двадцять шість бакинських комісарів», йому довірили роль Степана Шаумяна, і вона виявилася настільки запам'ятовується, що Самойлова вирішили і далі запрошувати на ролі більшовиків. Причому, це сталося набагато швидше, ніж він міг подумати: у зв'язку з наближається 50-ю річницею Великого Жовтня Держкіно було поставлено завдання - зняти фільм, який може стати улюбленим у мільйонів глядачів.

 За справу взявся актор і режисер Андрій Тутишкін, який дебютував в легенді вітчизняного кіно - фільмі «Волга-Волга». Він взяв за основу оперету композитора Бориса Александрова «Весілля в Малинівці». І оскільки дія фільму відбувається на Україні, Держкіно запропонувало знімати фільм на кіностудії Довженка. Але українці відмовилися ставити фільм, пославшись на те, що він дуже несерйозний. Довелося Андрію Петровичу павільйонні зйомки і підготовку фільму проводити на «Ленфільмі». Але найцікавіше: натурні зйомки відбувалися в селі Малинівка.

Володимиру Самойлову довірили одну з головних ролей - червоного командира Назара Думи. І він явно не підвів, хоча і був дещо в тіні двох великих коміків - Михайла Водяного (зіграв Попандопуло) і Михайла Пуговкіна (Яшко-артилерист). Тут ми, мабуть, вперше побачили всю палітру таланту Володимира Яковича. До речі, «Весілля в Малинівці» стала лідером кінопрокату «ювілейного» 1967 року - фільм подивилося 74,6 мільйона глядачів. А скільки потім цитат початок гуляти по СРСР. Ось тільки деякі з них: «Сто пудів і вся влада Радам», «Натисни на клавіші, продай талант!», «Дивись, композитор! А ну сочини що-нить таке, щоб душа розгорнулася, а потім назад загорнулася! »,« Жінка я чи не жінка ?! - Чи не розібрав ... »Але моя улюблена цитата -« Прибери ножик. Зробиш дірку - потім не заплонбіруешь ».

Саме після цього фільму, коли Володимир Самойлов приїхав на гастролі до Москви з Горьковским драматичним театром, в акторі, нарешті, розглянули талант. Його навперебій почали запрошувати в трупи майже всіх московських і ленінградських театрів. Він зупинив свій вибір на Московському академічному театрі ім. Володимира Маяковського, де і грав велику частину життя.

І в кіно пропозиції йшли одне за іншим. «Ад'ютант його превосходительства», «Звільнення», «Тіні зникають опівдні» - у всіх цих культових кінокартинах Володимир Самойлов запам'ятався глядачам. Але так вийшло, що першу Державну премію СРСР йому вручили в 1976 році за фільм «Премія», де швидше блищав не він, а Євген Леонов.

Але й потім були запам'ятовуються ролі. У дилогії «Любов земна» і «Доля» Євгена Матвєєва, він виконав роль Анісімова, та й у пострадянському - російському кіно він був затребуваний. Можна згадати такі фільми, як «Сірі вовки», «Бульварний роман» та інші.

У 1999 році Володимир Самойлов в черговий раз «розривався» між кіно і театром. У кіно йшли зйомки фільму «Рейнджер з атомної зони», а в театрі актор репетирував роль короля Ліра. 8 вересня 1999 його серце не витримало ...

А закінчити мені хочеться невеликої ремаркою. Деякі люди помилково вважають, що актриса Тетяна Самойлова - Дочка Володимира Яковича. Це не так. Як я вже говорив, у нього є син, який дуже схожий на свого батька, грає таких же мужніх героїв. А Тетяна - дочка іншого актора - Євгенія Самойлова. Однофамільці, але які талановиті люди!

Джерело: www.scoolbylife.ru

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 385 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "15 березня 1924 року народився Володимир Самойлов"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366