15 грудня — День працівників суду України


 

big-CyduЗгідно Указу Президенту від 08.12.2000 № 1318/2000 15 грудня в Україні було призначено професійне свято – День парцівників суду.

Структура судової системи Україна наступна

Конституційний Суд України, який займається розглядом питань про відповідність законів та інших видів НПА Конституції України, надає офіційне пояснення норм Конституції і законів України;

Суди загальної юрисдикції, які формуються зазвичай за територіальним принципом і які  проводять розгляд цивільних та кримінальних справ та справ про адміністративні порушення;

Арбітражні суди, що займаються справами стосовно господарських правовідносин.

За ст. 124 Конституції, правосуддя в Україні забезпечується виключно судами. Юрисдикція судів розповсюджується на всі правові відносини в державі. Конституція України наголошує на неприпустимості створення надзвичайних та спеціальних судів, які працюють поза кордонами діючої конституційної системи судів. Вищий судовий орган системи загальної юрисдикції в Україні є Верховний Суд.

Голову Верховного Суду обирають і звільняють з посади шляхом таємного голосування Пленумом Верховного Суду України.

В ст. 127 Конституції зазначено вимоги до кандидатів у судді. Передусім вони повинні мати певну освіту, відповідний трудовий стаж юридичної роботи, жити в Україні не менше 10 років і володіти української мовою. Судді при виконанні своїх обов’язків. Судді виконуючи свою роботу мають бути незалежними і приймати лише законні рішення. Український народ забезпечений можливістю приймати участь у дотриманні правосуддя шляхом створення інститутів народних засідателів і присяжних.

Основний Закон України надає умови для продовження реформування судово-правової системи України у векторі створення міцних гарантій для дотримання прав і свобод людини.

Команда ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» висловлює свої щирі привітання всім працівникам судів України, міцного Вам здоров’я та успіхів у роботі.

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" за матеріалами www.dilovamova.com

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 376 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "15 грудня — День працівників суду України"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366