2 грудня 1853 року народився Григорій Ходоровський


 

Григорій Ходоровський (Мороз-Ходоровський)

український піаніст, композитор і педагог

06-141Г. Ходоровський народився в 1853 році в селі Кахнивці Пирятинського повіту на Полтавщині. Його батько, пристрасний любитель музики, був дворянином, мати – проста селянка.

З раннього дитинства хлопчик проявив надзвичайну обдарованість.

Він успішно навчався музиці у диригента кріпосного оркестру, виявив схильність до малювання, мріяв стати художником. Але батько розсудив інакше і послав дев'ятирічного сина на навчання в Лейпциг.

Щоб оцінити, наскільки серйозними були батьківські наміри, його впевненість у правильності свого рішення, досить нагадати, що в той час на Україні не було залізниць і до Львова довелося їхати на підводі. З 1863 по 1865 роки Г. Ходоровський навчався у Пледи, а потім у К. Рейнеке, В. І.мошелеса (фортепіано), М. Гауптмана, С. Ріхтера (теорія) у Лейпцігській консерваторії, яку закінчив у 1869 році.

Газета Киянин писала: Вже Лейпцизька консерваторія у своєму річному звіті за 1869 рік висловлюється про молодого піаніста з такою теплотою, яка могла б зробити честь будь-якому музиканту.7a2f405872a6326845b6a37a8afbfbe4

Після Лейпцига Р. Ходоровський удосконалював свою майстерність у Москві у К. Клиндворта і Н. Рубінштейна, а потім переїхав до Петербурга, де за два роки закінчив консерваторію (1872 року) по класу Т. Лешетицького з великою срібною медаллю.

Ім'я Г. Ходоровского поступово стає відомим у широких колах громадськості, про що свідчить преса: Останні відгуки наших музичних авторитетів визнають його (Ходоровского. В. К.) прекрасним музикантом-піаністом і з цієї точки зору зараховують його до таким же сильним учням Лешетицького, до яких належать Єсипова, Клімов, Пухальський.

Джерело: www.prawo.in.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 405 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "2 грудня 1853 року народився Григорій Ходоровський"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366