21 березня 1884 року народився Олексій Шовкуненко


 

Олексій Шовкуненко

український живописець майстер пейзажу і портрета, педагог. Автор картин «Дніпробуд», «Одеський суднобудівний завод», «Осінні квіти», «Конча-Заспа», портрети В.Заболотного, М.Рильського, С.Ковпака, М.Лисенка

Олексій Олексійович народився в Херсоні. Після закінчення Одеського художнього училища, Петербурзької Академії мистецтв працював викладачем у Херсонській Пролетарській художній студії (1917-1922 pp.), Одеському політехнікумі образотворчих мистецтв, Київському державному художньому інституті.
Шовкуненко О.О. – один з видатних художників та педагогів України. Реалістичні портрети героїв партизанського руху, передовиків виробництва та діячів культури і мистецтва, а також індустріальні пейзажі принесли йому популярність не тільки в Україні, але й за її межами.
Художник однаково успішно працював в техніці олійного живопису, акварелі, в останні роки – пастелі. Його малюнки невеличкі – не більше альбомного аркуша Тут мудрість і висока простота, підвладні тільки майстрові, який десягиліттями вів задушевну бесіду з природою, осягаючи таємниці й чари її поезії.
Закоханість у навколишній світ, відданість Батьківщині, сприяє його постійному творчому руху вперед. Любов О. Шовкуненка до життя, до різнобарв'я та різномаїття в природі виливається в роботі над квітковими натюрмортами і пейзажами Одеси, Києва, Уфи, Москви, створеними художником в різні роки. Пейзажі О. Шовкуненка полонять не тільки соковитістю темпераментного живопису, могутньою, що переливається через край, бадьорістю духу, а й глибокою людяністю. Він, як правило, не пише краєвидів (виняток становлять деякі індустріальні пейзажі), але в його творах завжди незмінно присутня людина, людина, безмежно закохана в рідну землю. Саме її думки й почуття, її творче ставлення до природи передає художник.
Шовкуненко О.О. до кінця свого життя послідовно утверджував своє активне ставлення до природи. Вона для нього не лише невичерпне джерело естетичної насолоди, а й могутній чинник очищення людського характеру. Ось чому він був завжди вірний своїй любові до пейзажу.
Твори художника зберігаються в музеях Москви, Києва, Харкова, Одеси, Полтави, Херсона.
Митець удостоєний звання Народного художника, Державної премії та високих державний нагород.
Помер О.О.Шовкуненко 12 березня 1974 року в Києві. У 1981 році ім'я художника присвоєно херсонському художньому музею, вулиці в рідному місті та річковому пасажирському судну.

Джерело: www. krai.lib.kherson.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 4235 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "21 березня 1884 року народився Олексій Шовкуненко"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366