24 лютого 1994 року Україна приєдналася до Європейської культурної конвенції


 

24 лютого 1994 Верховна Рада прийняла постанову, згідно з яким Україна, як одна з правонаступниць Радянського Союзу, приєдналася до Європейської культурної конвенції 1954. Цю конвенцію Українська РСР підписала ще навесні 1954 р., проте з розпадом СРСР договір про вступ України був анульований . І тільки після запрошення Комітету Міністрів Ради Європи знову приєднатися до конвенції в 1994 р. ВР України прийняла відповідне рішення.

Європейську культурну конвенцію розробили члени-держави Ради Європи. У 1954 р. її прийняли в Парижі. В основному, її положення спрямовані на вдосконалення статуту ЮНЕСКО. Після вступу України в цю організацію 12 травня 1954 країна відразу приєдналася і до конвенції. Все це сприяло активній популяризації української культури серед європейців. Зокрема, було проведено міжнародне святкування 150-річчя Т. Г. Шевченка, відзначили 100-річчя з дня народження Л. Українки, І. Котляревського, М. Коцюбинського, І. Франка, Г. Сковороди, Є. Патона та ін Сьогодні Україна також активно підтримує положення Європейської культурної конвенції. Про це свідчить її співробітництво з європейськими державами в галузі охорони культурної та природної спадщини, а також проведення в країні заходів, спрямованих на запобігання незаконному переміщенню культурних цінностей. Європейська культурна конвенція стала основним документом, який заклав першочергові принципи європейського співробітництва в галузі культури, освіти, молодіжної політики та розвитку спорту.

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" за матеріалами www.calendarium.com.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 493 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "24 лютого 1994 року Україна приєдналася до Європейської культурної конвенції"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366