28 березня 1918 року розпочало свою роботу Українське телеграфне агентство


 

28 березня 1918 року у м. Катеринослав почало працювати Українське телеграфне агентство – основний попередник нинішнього державного інформагентства України «Укрінформ».

Першим його головою призначили Дмитра Донцова  - відомого українського громадського діяча, філософа, публіциста. До кінця березня агентство змогло розширити свою роботу і почало працювати у наступних великих містах країни – Харків, Полтава, Єлисаветград, Херсон,  Кременчуг, Миколаїв, Севастополь. В філіях по країні або закордонних представництвах постійно або тимчасово працювали кореспонденти, агенти, які збирали та поширювали інформацію Українського телеграфу.

Далі УТА було перейменовано у Українське державне телеграфне агентство, а в часи Тимчасового робітничо-селянського уряду радянської України замість УкТа у столиці України, Києві  було створено Бюро Українського друку, яке виконувало всі функції державного інформагентства.

В наступні десятиліття інформагентство носило різні назви та все ж таки продовжувало працювати.

24 серпня «Укрінформ» першим повідомив про визнання незалежності України. На сьогодні його працівники готують близько 500 новин українською, російською, англійською та німецькою мовами кожного дня.

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" за матеріалами www.calendarium.com.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 439 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "28 березня 1918 року розпочало свою роботу Українське телеграфне агентство"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366