29 грудня 1891 р. народився Володимир Симиренко.


 

СИМИРЕНКО Володимир Левкович (29.12.1891—17.09.1938) — учений-селекціонер, садівник, педагог.

Симиренко_ВолодимирСин Л.Симиренка, онук П.Симиренка, правнук Ф.Симиренка. Н. в с. Мліїв (нині село Городищенського р-ну Черкас. обл.) в сім’ї відомих укр. цукропромисловців, садівничих та меценатів. Під час Першої світової війни працював у Союзі земств і міст, опікуючись організацією та постачанням солдатських крамниць. Після закінчення с.-г. ф-ту Київ. політех. ін-ту (1918) працював у відділі садівництва мін-ва земельних справ УНР. У листопаді 1920 очолив Мліївську садово-городню дослідну станцію і Центр. держ. плодовий розсадник України, створені на базі колишнього маєтку Симиренків, де його батько вивів знаменитий сорт яблук "ренет Платона Симиренка".

1923 створив Всеукр. помологічну комісію (згодом — Держ. комісія із сортовипробування плодових, ягідних к-р та винограду). 1930 очолив організований ним у Києві (у місцевості Китаєво) Всесоюзний НДI плодового і ягідного госп-ва. У 1920—30-х рр. викладав (доцент, згодом — професор) у Київ. політех. ін-ті, Полтавському та Уманському сільськогосподарських ін-тах.

Автор численних наук. і популярних праць та підручників із проблем садівництва. Видав "Помологічну книгу України" (1929). Редагував часописи: "Вісник садівництва, виноградарства та городництва", "Садівництво та городництво".

С. відверто виступав проти антинаук. ідей І.Мічуріна і заперечував його методи селекційної роботи.

8 січня 1933 заарештований органами Державного політичного управління УСРР, звинувачений в "участі в антирадянській терористичній організації" і засуджений до 10-ти років ув’язнення. Достроково звільнений у грудні 1937, але в березні 1938 знову заарештований і страчений у м. Курськ (нині місто в РФ).

Реабілітований 1957.

Джерело: history.org.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 61 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366