3 вересня 1973 р. — в Києві було відкрито пам’ятник Лесі Українки


 
фото: wek.kiev.ua

фото: wek.kiev.ua

Восени, 3 вересня 1973 року, в столиці нашої держави, місті Києві, сталося урочисте відкриття пам’ятника українській видатної поетесі Лесі Українці. Розташований був цей монумент на Печерську, на площі Лесі Українки між житловим будинком-висоткою і будинком Центрвиборчкому України. Авторами пам’ятника є відомий архітектор А. Ф. Ігнащенко і талановитий скульптор Г. Н. Кальченко. З самого моменту відкриття скульптура Лесі Українки стала головним місцем вшанування її пам’яті і величезної сили літературного таланту поетеси в місті Києві.

Монумент Лесі Українці у місті Києві представляє з себе фігуру видатної поетеси, виготовлену з бронзи, висотою в п’ять метрів. Встановлено пам’ятник на постаменті, який виготовлений з чорного лабрадориту. Загальна висота скульптури разом з постаментом складає десять метрів. Авторам цього монумента дуже вдало вдалося відтворити вольовий характер Лесі Українки, яка ніколи не підкорялася обставинам непростої долі, її жіночність і ніжність і в той же час неймовірну силу душі в неживому матеріалі.

Скульптура розташована серед висаджених дерев, які спеціально були привезені з батьківщини Лесі Українки.

За створення цього пам’ятника автори – Г.Н.Кальченко та А.Ф.Ігнащенко — були нагороджені державною Шевченківською премією 1973 р.

Джерело: calenday.org

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 224 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "3 вересня 1973 р. — в Києві було відкрито пам’ятник Лесі Українки"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366