31 липня 1831 р. народилася Олена Блавацька.


 

Славетні жінки України. Олена Петрівна Блавацька! 

HpbЩорічно сотні тисяч людей усього світу, від Америки до Індії, відзначають - день пам'яті Олени Петрівни Блаватської. Це вона, за висловом М.К.Рериха, прийняла на себе „тяжке доручення дати поштовх свідомості людства, яке заплуталося у мертвих тенетах догм і ринулось у глухий кут атеїзму".

Вона мала великий вплив на Ціолковського і Едісона, Скрябіна і Чюрленіса, Рерихів і Волошина, Ганді і Неру. Всесвітньо відому дослідницю східних езотеричних вчень, засновницю Всесвітнього Теософічного товариства, вчену і оригінальну письменницю називали божою обраницею, ясновидящою.

Народилася Олена Блаватська у 31 липня 1831 році у місті Катеринославі (Дніпро) в аристократичній сім'ї. У 1844 році Блаватська поїхала до Парижа, а згодом до Лондона. Навчання її проходило за кордоном. В 17 років одружилась, з єдиною метою - вийти з-під контролю рідних.
Через рік вона розлучилася і подалася в мандри. Вона прагнула пізнати нерозгаданий світ, незвичайні та надприродні явища. Жила в Індії, Америці, де досліджувала різноманітні релігії, міфології, культи, стародавні філософські системи. У 70-х роках минулого століття по Америці і Європі прокотилася хвиля захоплення спіритизмом. Не обминула вона і Блаватську. Поле її інтересів, постійно розширюється. Перебуваючи деякий час в Одесі, Олена Петрівна спробувала себе і в комерційній справі. Але ці її починання зазнали краху. Навіть їй не під силу було поєднати в собі потяг до високої духовності і занадто приземлену комерційну кар'єру. І знову Захід.
У 1875 році на квартирі Блаватської відбулося відкриття Теософічного Товариства. Головною метою якого було «створити ядро Всесвітнього Братерства, де не буде мати значення різниця раси, колір шкіри, стать, каста й віросповідання».

Згодом воно було переведене в Індію, де продовжує функціонувати і по сьогоднішній день, ставши Всесвітнім Теософічним товариством, яке має філіали у всьому світі. Блаватська так писала про мету своїх досліджень: „Довести, що природа не є випадковим сполученням атомів", і вказати людині її законне місце у схемі Всесвіту, врятувати від спотворення архаїчні істини - основи релігій; відкрити, до певної міри, основну єдність, звідки все пішло, а також зібрати разом найстародавніші основи і зробити з них одне гармонійне і нерозривне ціле, і вияснити деякі таємниці заповітної філософії".

Олена Петрівна менш ніж за два роки пише книгу „Серпанок ІЗІДИ"обсягом в 1300 сторінок. Ця назва задумана авторкою як відмежування від тодішньої науки, в якій панував позитивізм, і яка твердила, що основні проблеми духу і духовності поза обрієм її пошуків. Головна теза цієї праці полягає в тому, що всі великі релігії, філософські теорії й основи всіх знань про космос і людину походять з Індії, яку, згідно з думкою, що домінувала в тогочасній науці, вона вважала прабатьківщиною індоєвропейських народів. Одна із збірок Олени Петрівни адресована так: «Присвячується небагатьом…» Ці слова можна поставити епіграфом до кожного її твору. Ні, не заради нової віри здійснювала свій духовний подвиг ця незвичайна жінка. Вона розуміла, що всяка віра в решті решт буде невірно тлумачено і використана в інтересах невеликої групи жерців або чиновників. Інший інтерес рухав нею. Щоб людина замислилася над сенсом свого буття.

Вона розбудила дрімаючу думку, стрепенулася, перестала звіряти свій шлях за чужим компасом і присвятила своє життя тому, що стало його суттю. А для пробудження духовних сил, вважала Блаватська, людина повинна працювати кожного дня: „Події повинні відбуватися всередині нас".

Померла Олена Петрівна у травні 1891 року, сидячи за робочим столом.

Джерело: library.kr.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 196 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "31 липня 1831 р. народилася Олена Блавацька."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366