7 жовтня 1253 — коронація галицько-волинського князя Данила Романовича (Галицького)

610Восени, 7 жовтня 1253, в місті Дорогочині, який розташований на річці Західний Буг, відбулася коронація і помазання галицько-волинського князя Данила Романовича королівською короною, надісланої від Папи Римського Інокентія IV. При коронації королівська корона була прийнята Данилом Галицьким «від усіх своїх єпископів» цим князь підкреслив, що не тільки він корону, а також і сама Русь. Після обряду коронації Папа Римський Інокентій IV дав Данилові Романовичу титул «короля Русі».

Данило I Романович був  князем зі славної династії Романовичів, правителем Галицько-Волинського князівства. І волинським, і галицьким князем він був у період з 1211 року по 1264, київським у 1240 році. Походив Данило Галицький зі старовинного роду: був сином князя Романа II Великого і доньки імператора Ісаака ІІ Ангела Єфросинії-Анни, принцеси з Візантії. Данило Романович відноситься до гілки роду Мономаховичів, старшою на Русі династії Рюриковичів (Романовичів). Саме Данилом Романовичем, приклавши неймовірні зусилля, було відтворено і розвинене Галицько-Волинська держава, яке було засноване його батьком. У своїй діяльності князь всіляко сприяв всебічному розвитку міст, залучав туди купців і ремісників.

Джерело: calenday.org

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 186 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "7 жовтня 1253 — коронація галицько-волинського князя Данила Романовича (Галицького)"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366