8 травня – День пам’яті і примирення.

Дана дата присвячена всім жертвам Другої світової війни 1939-1945 років і приурочена до річниці капітуляції нацистської Німеччини 8 травня 1945 року. Саме цю подію прийнято розглядати як символ перемоги над нацизмом.

14

У сучасній історії нашої держави це відносно нове свято. Верховна Рада України лише у 2015 році встановила 8 травня Днем пам'яті і примирення на честь всіх жертв Другої світової війни. При цьому було прийнято рішення  відзначати 9 травня як День перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (замість радянського Дня Перемоги у Великій Вітчизняній війні 1941-1945 років).

Термін «Велика Вітчизняна війна» в колишньому СРСР використовували, щоб підкреслити, що у війні 1941-1945 років громадяни захищали Радянський Союз як спільну Вітчизну.

Закон визначив, що шанобливе ставлення до пам'яті про перемогу над нацизмом у Другій світовій війні, ветеранів війни, український визвольний рух та жертв нацизму є священним обов'язком держави і громадян України.

Символом вшанування пам’яті жертв Другої світової війни є червоний мак. Ця квітка – пам’ятний знак жертв усіх військових і громадянських конфліктів, а також відображення кривавого сліду від пострілу.

У США та більшості країн Європейського Союзу відзначають День перемоги в Другій світовій війні саме 8 травня. Офіційна назва свята – «День перемоги в Європі» (Victory in Europe Day).

Генеральною Асамблеєю ООН 8 травня визнане як День пам'яті та примирення. Тому з 2005 року у ряді країн цей день об’єднує громадськість навколо ідей миру та взаємопорозуміння, а також з метою вшанування пам'яті жертв Другої світової війни.

Джерело: fastiv-region.gov.ua

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 409 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "8 травня – День пам’яті і примирення."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366