Активісти запрошують дніпропетровців долучитися до святкування Дня Соборності України. Програма заходів.


 

20 січні в 10:30 у медіа-центрі «ДНІПРО ПОСТ» відбулася прес-конференція«Активісти запрошують дніпропетровців долучитися до святкування Дня Соборності України. Програма заходів».

У прес-конференції взяли участь:

DSC_1294

- голова правління ГО «Майдан Січеслав — Дніпро» Віктор Романенко;

- заступник голови Дніпропетровської міської організації ВО «Просвiта» Іван Дремлюга;

- голова «Євромайдан-Дніпро» Віктор Таратушка.

 

Іван Дремлюга:

День Соборності України будемо традиційно відзначати 22 січня. Соборність України завжди була таким наріжним каменем, до якого прагнули всі наші лідери, які очолювали український рух. Ми хотіли б провести це свято таким чином, щоб долучити до цього святкування наших земляків і пояснити їм, що соборність України та її незалежність не впала до нас із неба, а за неї воювали і багато наших земляків поклали за них голови. Ми повинні пам’ятати їх, тому що Україна, на мій погляд, як держава відбулася в 1917-1918 роках. А в 1991 році ми мали б відтворити Україну, відновити нашу історію. 22 січня після покладання квітів біля пам’ятного знаку Небесної сотні ми збираємося провести свої заходи і згадати усіх загинувших заради нашої країни.

 

????????????????????????????????????

Віктор Таратушка:

Я є представником проукраїнської ветеранської організації. Ми займаємось питаннями збереження історії, популяризації української мови та освіти. У День Соборності Україні ми постійно беремо участь у заходах з відзначення цього свята. Акт злуки відноситься до 1919 року, коли були об’єднані ЗУНР та УНР в єдину соборну державу. Можемо провести паралель з сьогоднішніми подіями. На превеликий жаль на сході проти України ведеться досить серйозна війна. Наше завдання на сьогоднішній день, безумовно, об’єднатися. Стосовно 22 січня. Ветеранська організація подала заяву на участь у святкових заходах. План приблизно буде такий. О 10:00 – покладання квітів до пам’ятника Небесній сотні біля Дніпропетровської ОДА. О 12:00 ми збираємося на Соборній площі біля дошки воїнам УНР, де проводимо невеликий мітинг і покладаємо квіти. Після цього ходою відправимося на площу Героїв Майдану, де буде розташована сцена. Ми зробимо там невеликий мітинг та концерт. А потім ми перейдемо до будівлі Дніпропетровської міської ради і там вручимо петицію представникам влади щодо перейменування Дніпропетровська. Стоїмо на позиції, що обов’язково потрібно змінити всі назви. Ми пропонуємо назву – Січеслав. Ми категорично виступаємо проти тих підпільних зібрань, які проводяться не в приміщенні міської ради. Сподіватися ми маємо лише на свої власні сили, об’єднавшись ми переможемо та побудуємо Україну. Я сподіваюся, що 22 січня до нас приєднаються всі дніпропетровці.

 

????????????????????????????????????

Віктор Романенко:

ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» традиційно виходить саме в цей день, щоб вшанувати пам'ять тих, хто віддав життя за об’єднання України. Ми приєднуємося до ініціатив ветеранської організації. На жаль, усього декілька місяців протрималася ця декларація про соборність у 1919 році. Але сьогодні, згадуючи ті події, ми згадуємо тих людей, які виходили з прапором Україні, доводили, що об’єднання – це правильний шлях. На щастя, так і відбулося, ми можемо констатувати сьогодні, що українське середовище щоденно збільшується, українська мова приходить в кожну родину та в серце кожної молодої людини. Це я відчув, коли ми вийшли на Майдан. В кожній українській родині 22 січня завжди збирались та підіймали чарку за Україну, за Батьківщину, за соборність. Таке свято було і в радянські часи, але воно було не загальне. Підтримуючи наших корифеїв, декого з них вже, на жаль, нема у живих, закликаємо молодь, всіх справжніх українців приєднатися до цього свята, пройти ходою, засвідчити, що нічого не змінилось і ми, як і в 1919 році, все ще прагнемо соборності, не дивлячись на наші розбіжності. Закликаємо всіх приєднуватися, відкласти усі справи, у нас зараз одна справа – об’єднати Україну.

Джерело: Днепр Пост

 

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 281 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Активісти запрошують дніпропетровців долучитися до святкування Дня Соборності України. Програма заходів."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366