Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту.


 

Міський сайт разом з громадськими організаціями  вивчав, чому складно знайти управу на незаконні пункти з прийому металу, куди тягнуть все, що погано лежить і можна вкрасти.

В останні місяці хвиля вандалізму і варварства просто захлиснула Дніпро. Величезний резонанс отримали історії з крадіжкою бюстів видатних вчених в медакадемії, бюста Даші Севастопольської, меморіальних табличок Яворницькому і Магро, спроба вкрасти портрет з меморіальної дошки Вучетича. Про всі ці шокуючих випадках Міський сайт вже писав.

Але ця шокуюча тенденція народилася не в цьому році. Уже років 20 в нашому місті крадуть і тягнуть в такі пункти все, що містить метал: вирізають кабель, курочат паркани, огорожі, лавки, крадуть гробниці і пам'ятники на кладовищах, обносять приватні будинки і подвір'я дачників. Все вкрадене стікається в пункти з прийому металу.

Міліція, а тепер поліція періодично накриває черговий такий металевий притон. А завтра на його місці або по сусідству відкривається такий же. Чому влада і правоохоронці не можуть припинити це беззаконня на корені - про це багато говорять активісти, громадські працівники, звичайні городяни.

І не тільки, до речі, говорять. Останнім часом громадські працівники все активніше намагаються допомогти владі і поліції викрити діяльність таких пунктів. Та тільки з цього мало що виходить.

На початку квітня 2017 року громадянка С. Лариса  Олексіївна звернулася до громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» із заявою. Його підписало ще 40 осіб - жителів Самарського району. Люди обурені роботою пункту з прийому металу на вул.Левобережна в цьому районі. У цей пункт, на переконання заявників, тягнуть все, що можна знайти і вкрасти. У Лариси С. вкрали труби, у інших заявників - посуд, інструменти, металеві деталі і матеріали. Також подібна заява була направлена ​​до Самарський районний в місті Дніпро рада.

- Крадіжки металу в цьому районі спостерігаються постійно, про що місцеве населення регулярно сигналізує, - розповідає керівник цієї громадської організації Віктор Романенко. - Крім крадіжок в приватних будинках, крадуть каналізаційні люки, кабель тощо. Навколо приймального пункту крутяться підозрілі люди, п'яні і бомжі, там постійно виникають бійки. А жителі це неподобство змушені спостерігати.

3 квітня 2017 року біля чотирьох годин дня з двору Лариси Олексіївни були вкрадені труби, що підпирають виноградну лозу. Сама Лариса Олексіївна в цей час перебувала в будинку, і факт крадіжки бачила з вікна. Сусіди бачили, як чоловік підозрілої зовнішності поніс вкрадені труби в недалеко розташований пункт прийому металобрухту (це недалеко від її будинку) і вийшов звідти вже без труб.

Постраждалі викликали поліцію, а потім і оперативно - слідчу бригаду, і разом з ними зайшли в приймальний пункт. До них вийшла жінка, яка повідомила, що вона є найнятим працівником і здійснює прийом металобрухту. У гаражі знайшлися вкрадені труби. А ще там були цілі секції металевої огорожі в хорошому стані, які чомусь поліцію не зацікавили.

Лариса Олексіївна написала заяву в поліцію (№ 4754), але ніякої надії на те, що неподобства пов'язані з прийомом металобрухту будуть припинені, у неї не було. Тому і звернулася до громадськості та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані контролювати дотримання законності на своїй території.

1_b

2_600

11 квітня 2017 року Лариса Олексіївна отримала відповідь від Самарського районного ради за № С- 48. Ось що їй пишуть:

«Районною робочою групою з питань дотримання законодавства в сфері торгівлі і платних послуг 11.04.2017 р була проведена рейдова перевірка за вказаною адресою та виявлено порушення, а саме: на території приватного домоволодіння в гаражі проводиться незаконна діяльність з прийому металобрухту».

Підписав цей лист заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Крупський А.Ф. Копія цього листа направлена ​​начальнику Самарського відділення поліції Книшу В.О. і директору Департаменту громадського порядку та цивільного захисту Дніпропетровської міської ради Чудновському О.В.

4_600

Але ніякої реакції не було - пункт благополучно продовжував свою роботу!

20 квітня 2017 року Лариса Олексіївна пише повторну заяву і проханням закрити незаконний пункт прийому металобрухту. Відповіді, як і раніше немає. А зараз вона ходить по довколишніх вулицях і зриває оголошення про прийом металобрухту. Звичайно, її дії не так ефективні, але це краще, ніж бездіяльність місцевої влади та поліції.

3_600

- У Самарській районі - активні громадські активісти, які не хочуть миритися з такою ситуацією, - каже Віктор Романенко. - А ось влада, створюється враження, просто закриває на це очі. Доходить до парадоксів. Згаданий пункт з прийому металобрухту знаходиться поруч з районною прокуратурою. Мисливці за металом вирізали телефонні кабелі, що йдуть до прокуратури, тепер там не працюють стаціонарні телефони. Ми їм говоримо: ви ж самі постраждали від діяльності злодюг і цього пункту, втрутьтеся в ситуацію! Реакції немає ... У районі все прекрасно всім відомо. І про те, що кабелю обпалюють на території технікуму - сморід стоїть на всю округу. І де ще приймають метал. Ми про ці факти особисто повідомляли голові райради Федько. І - нуль реакції. Поки влада не діє, людям залишається хоча б зривати оголошення таких пунктів.

А що думають  наші читачі про цю ситуацію?

Які заходи все-таки збираються прийняти в Самарському районі? Міський сайт з задоволенням опублікує офіційні відповіді з даної історії. Якщо вони, звичайно, підуть ...

Джерело: gorod.dp.ua

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 3528 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366