Звіт та «роздуті» показники ім. Михайла Ноняка.


 

25 лютого 2019 року в прес-центрі Укрінформ відбувся звіт голови ДСБТ Михайло Ноняк по результатам роботи очолюваної ним структури за 2018 рік. Також, друкована версія звіту розміщена на офіційному сайті Укртрансбезпеки:

А тепер по суті.

Перше, що зазначимо, так це те, що пан голова реальний майстер розмовного жанру. Так розповісти про орган з нульовим коефіцієнтом корисної дії – треба вміти. Так само, як і потрібна майстерність, щоб видати бажане за дійсне. Але на біду оратора Ноняка на звіт приїхали представники Дніпропетровщини з профільних громадських організацій – Віктор Романенко та Сергій Плічко, які зі своєю командою майже два роки працюють в комісіях по контролю за роботою ГВК та перевірок нелегальних перевізників і знають не по чуткам, що і як відбувається в Укртрансбезпеці.

До речі, про їх досвід і результати роботи знає і Михайло Васильович і, на наш погляд, саме тому коли під час звіту прийшов час до питань громадськості у пана Романенко вимкнули мікрофон та одночасно припинили пряму трансляцію. «Совпадєніє?» Ну ви поняли..

Але, факт-чекінг наше все, тому не гаючи часу і розуміючи, що пан Ноняк все одно не визнає, що він керує абсолютно безкорисною структурою, яка окрім, як «давити» на перевізників, або за своїми схемами продавати дозволи нічого не вміє, ми вирішили порівняти написане у звіті Ноняка та факти, які нам стали відомі в результаті проведення громадських розслідувань.

Поїхали:
1. Кількість перевірок: 
В липні 2018 року на сайті ДСБТ з’явилась інформація, що по результатам першого півріччя Дніпропетровська Укртрансбезпека провела 97 зважувань великовантажного транспорту і у 37 випадках склала акти про порушення.
Ноняк під час звіту говорить про 1600 перевірок та 39 актів про порушення…
Відчули підступ? – правильно, за друге півріччя регіональне управління УТБ провело 1503 перевірки (!) і з них виявили лише 2 (ДВА, Карл!) порушення! 
Маячня скажете? – і правильно, ми теж так думаємо.

2. Про надходження коштів до бюджету.
По даним того самого офіційного сайту ДСБТ, за перше півріччя до бюджету перераховано 6 249 601 гривень, а загалом, як звітує Ноняк, за 2018 рік до бюджету було перераховано 30 973 011 гривень, тобто за друге півріччя було винесено штрафів на 24 723 410 гривень і це при умові, що майже по всій Україні з початку листопада 2018 року не працюють пункти габаритно-вагового контролю, якась не стиковка, вам не здалось?

Йдемо далі…

3. Навіть під час свого публічного звіту Михайло Ноняк намагався перекласти 
відповідальність за бездіяльність регіональних управлінь на облдержадміністрації, при цьому забувши, що в Дніпропетровській області за рахунок обласного та місцевого бюджетів було побудовано три повноцінних та відповідаючи нормам законодавства майданчиків для здійснення габаритно-вагового контролю і на які вже два місяці не виїжджають інспектори Укртрансбезпеки мотивуючи це тим, що вагове обладнання проходить повірку.

Увага, вагове обладнання проходить повірку вже 4й місяць! За цей час вже можна було забезпечити новим обладнанням всіх, а ні.. то ж не вигідно, бо і так лінивим інспекторам доведеться виходити на пункти ГВК і виконувати свої прямі обов’язки, а їм це не потрібно…

Ми привели лише три приклади по яким під час звіту було надано не достовірну інформацію, а маємо таких десятки, так само як і десяток запитань до пана Ноняка стосовно роботи очолюваного ним управління.
Наприклад – про 78 комплектів пересувних пунктів ГВК, які вони придбали за 110 мільйонів гривень і які з самого початку не були прилаштовані до погодних умов України та не відповідали комплектації згідно Наказу МІУ №255, навіщо їх було закупати? – питання без відповіді… Або ж, як так вийшло, що в Херсоні на прес-конференції щодо порушень в роботі УТБ невідомі вчинили стрілянину, в Дніпрі невідомий від імені одного з керівників Регіональної УТБ С.В. Іонова телефонував і погрожував фізичною розправою активістам, пане Ноняк, як так вийшло, що під Вашим керівництвом ДСБТ перетворилось в ОЗУ?...

Ми не очікуємо на відповіді, хоча і направили свої питання в порядку ЗУ «Про звернення громадян». Ми просто констатуємо факт – під керівництвом Михайла Ноняка Державна служба України з безпеки на транспорті втратила свій сенс та не виконує жодних завдань визначених Положенням, тому вже не просимо, а вимагаємо негайної ліквідації ДСБТ, як такої, що є збитковою для держави та не може фінансуватись за рахунок платників податків.

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 95 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366