День Перемоги. Щоб зрозуміли тебе, навчися розуміти інших


 

Фото7456Ті, кому вигідно нагнітати в суспільстві негативне ставлення до ветеранів Другої Світової війни, не замислюються щодо майбутнього.

Все частіше в наших матеріалах звучить фраза «на превеликий жаль», оскільки писати і говорити правду в наш час нелегко, а часом і небезпечно. Але факти залишається фактами – як би і хто б їх не перекручував.

Таке ж становище справ і зі святкуванням Дня Перемоги. І – на жаль! – ще далеко не всі в патріотичних і демократичних колах нашого міста і країни в цілому розуміють, що спекулювати на цій темі неприйнятно.

Наші діди і прадіди пішли на фронт і перемогли не завдяки політиці Сталіна і загороджувальних загонів, а всупереч їм. Так, багато хто йшов в горнило війни добровільно – ідеологія працювала немов швейцарський годинник. Але вони також щиро вірили, що роблять добру справу для народу і своєї країни – якою б вона не була.

Так, між іншим, вірили і віримо зараз ми, євромайданівці «зразку» 2013 року. Вірили і ті, хто вийшов на Майдан в 2004 році. Чому ж тоді ми повинні знижувати роль українських ветеранів Другої Світової, які змогли повалити диктатуру Гітлера, Муссоліні та інших покидьків? Навіщо ж провокувати поважних громадян країни, які завоювали мир у всьому світі?

Втім, позбутися від Сталіна і комуністичної ідеології Україні доводилося двічі – в 1991 і в 2014 рр. Але змогли ж! Тобто ми знову перемогли.

Але нерозуміння наших дій сьогодні  через, скажімо, років двадцять цілком може обрушитися і на наші голови, вельмишановні панове патріоти і демократи. Ми ж теж віримо в світлі ідеали, хоча насправді до цивілізованої і ситої Європи нам поки що далеко. І хто може зі стовідсотковою впевненістю сказати, що в нас  не будуть тикати пальцями в спину за сьогоднішню ситуацію в Україні, гіперінфляцію, дорожнечу, зростання вартості комунальних послуг, безробіття, тощо.

В ім'я майбутніх поколінь давно треба позбутися від дешевих спекуляцій і провокацій, і тоді ніхто нікого боятися не буде. Так давайте ж поважати тих, хто 8-го, по-європейськи, у Всесвітній день пам'яті, і 9-го травня, по-радянськи, вийде на вулиці і площі нашого міста, щоб відзначити День Перемоги. І не приведи боже, щоб влада будь-якого рівня знову заговорила про скасування цього свята або, наприклад, того ж Міжнародного жіночого дня. Мало нам чвар і зіткнень?

Безумовно, День Перемоги – не тільки торжество, але і «свято зі сльозами на очах». Це - данина пам'яті мільйонам загиблих, які віддали своє життя за те, щоб ми з вами народилися та змогли створювати свою історію зраненої країни.

А будь-яка диктатура, в кінці кінців, приречена. Не визнали її в 1941 році, не будемо терпіти й сьогодні.

Кажуть, щоб зрозуміти чийсь вчинок, треба самому пройти ті чи інші події. Новітня історія України і Євромайдан зокрема показали, що жителі України готові жертвувати собою, своїм здоров'ям і життям заради майбутнього нащадків і незалежної держави. Ми проходимо через пекло нової війни і її наслідків. І головне, щоб ці жертви були не марними.

У вас особисті погляди щодо подій Другої Світової? Ніхто не забороняє і, вірю, не буде забороняти вам висловлювати свою думку. Але, повірте, що негідно, недозволено для справжнього українця і патріота країни плювати в сторону ветеранів Другої світової війни. І тут питання не тільки толерантного ставлення, а й елементарної совісті, знань історії та людської пам'яті. Та й не так багато залишилося серед нас тих людей, які на власній долі  пережили ті страшні події  середини 20 століття.

Ну а для необізнаних нагадаю, що за кількістю Героїв Радянського Союзу, які отримали це звання і нагороду в 1941-1945 рр., українці займають почесне друге місце. Так що нашим ветеранам, а так само їх дітям, онукам і правнукам є чим пишатися на віки.

З наступаючим святом, дорогі земляки і соратники! Миру вам і добра!

 

DSC_0198

 

Голова

 ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

Віктор Романенко

 

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 187 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "День Перемоги. Щоб зрозуміли тебе, навчися розуміти інших"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366