«DNIPRO LIVE»: дискусійний клуб для представників громадянського суспільства (ФОТО)

Вбивство відомого журналіста Павла Шеремета та невдалий військовий заколот у Туреччині та наслідки цих подій для України – саме ці теми стали предметом дискусії за «круглим столом» в ОДА  на черговому засіданні дискусійного клубу «DniproLIVE», започаткованого директором департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації МАЛАСАЄМ Віталієм Миколайовичем при підтримці голови Дніпропетровської ОДА Валентина Михайловича РЕЗНІЧЕНКА.

SZDV_rNkkno

П’яте засідання дискусійного клубу відбулося 29 липня 2016 року у приміщенні облдержадміністрації.
Цього разу, окрім представників найбільш активних громадських організацій та об’єднань Дніпропетровської області, були запрошені експерти – відомі політологи та журналісти :
РОМАНОВ Владислав Євгенович, політолог, керівник представництва Міжнародного фонду «Відродження» у м. Дніпропетровськ ,
ШУЛІКА Андрій Андрійович, доцент кафедри політології Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, кандидат політичних наук;
ПЕРМІНОВ Володимир Олександрович доцент кафедри міжнародних відносин Дніпропетровського національного університету ім. О.Гончара, кандидат політичних наук;
РАЙХЕЛЬ Юрій Борисович, оглядач газети “День”.

Чи є ще час для розмірковування?

Або, можливо, потрібно віднайти «бенефіціарів» наслідків політичних «розгойдувань» у нашому суспільстві та в світі.
Стан журналістики в Україні та світі. «Розбещення» ЗМІ та журналістів. Свобода слова.
Нова дефініція – «сіра зона».
Військові та кримінальні «виклики» суспільству.
Питання подвійних стандартів.
Детальний аналіз становища у Туреччині – від зваженої історичної довідки щодо історичних процесів в цій крайні до розгляду останніх подій, що призвели до чисельних людських жертв – від оглядача газети “День” Юрія РАЙХЕЛЯ.

Системна навчальна політика та наслідки іі відсутності.
«Громадськість – проти газових заправок» - забороняти чи ні – світова практика.
Такий, досить гарячий, лейтмотив склався підчас спілкування учасників клубу.

Відкриваючи засідання, Віталій Миколайович МАЛАСАЙ зазначив, що нагальне становище у соціальному та політичному житті нашої країни, а також міжнародні події останнього часу не можуть залишати спокійними будь-яку свідому людину.
Він підкреслив необхідність детального та якісного аналізу та надав слово керівнику представництва Міжнародного фонду «Відродження» у м. Дніпропетровськ, Романову Владиславу Євгеновичу.
РОМАНОВ Владислав Євгенович: « Вбивство журналіста Павла Шеремета можна віднести до тих дій, якими певні зацікавлені сили намагаються створити в Україні суцільну «сіру зону», і для цього застосовуються як кримінальні, так і військові провокації.»
У своїй промові Владислав Євгенович порушив багато важливих питань щодо стану журналістики в Україні, про те, що наразі існують два напрямки проблем. Це – «розбещення журналістики», з одного боку, та питання наявності свободи слова, з іншого. Він зазначив, що наше суспільство проходить іспит на громадське бачення життєвих «змістів» та орієнтирів.

4HF5HpwOLHY
Віктор РОМАНЕНКО "Майдан-Січеслав-Дніпро": «Наша країна – це одна родина. Вбито одного члена нашої родини, тому ми всі разом повинні відстоювати інформаційну прозорість щодо розслідування цього випадку. Необхідно враховувати , що Павло Шеремет був журналістом , опозиційним до правлячих кругів Росії та Білорусії .»

I7mnFknUtCw
Олена ЗИМА ( ГО «New Vision»): «В нашій країні вже третій рік йде інформаційна та гібридна війна. Вбивство журналіста Павла Шеремета – це ланка одного ланцюга. Наразі перед владою, громадськими організаціями, журналістами, перед усім суспільством стоїть важливе завдання - навчитися захищатися в цій війні.» « Подвійні стандарти – це наслідки відсутності системної політики протягом десятиріч"

_dvE7pBlTv8
Друга частина засідання була присвячена подіям у Туреччині.
На запрошення засновника клубу, Віталія Миколайовича МАЛАСАЯ, з доповіддю виступав відомий політолог, оглядач газети «День», Юрій Борисович РАЙХЕЛЬ.
Учасники дискусійного клубу мали змогу ознайомитись з дуже зваженим аналізом історичних та геополітичних умов, що склалися останнім часом в цій країні.
Юрій Борисович РАЙХЕЛЬ: «На початку минулого сторіччя в Туреччині 95% сільського та 87% міського населення було безграмотним. Громадяни не мали прізвищ. Після революції у 1927 році Ататюрком була застосована програма «Шість стріл». «Уряд Ердогана – це шостий авторитарний режим Туреччини починаючи з кінця сорокових років минулого сторіччя.» «Останнім часом з боку Ердогана були спроби «ісламізації» країни та зміни зовнішньої політики, а за цих умов в Туреччині завжди відбувалася зміна уряду за участю військових. Тому немає підстав розглядати зовнішнє втручання у перебіг останніх подій.»

r0CdwpJ0urk

ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" дякує Дніпропетровській ОДА та зокрема директору департаменту інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю облдержадміністрації МАЛАСАЮ Віталію Миколайовичу за можливість проведення діалогу та обговорення нагальних питань сьогодення, як з представниками громадськості, так і експертами, науковцями та журналістами.

Прес-служба  ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" 

за матеріалами adm.dp.ua

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 407 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "«DNIPRO LIVE»: дискусійний клуб для представників громадянського суспільства (ФОТО)"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366