Еміграційні процеси в Східній Європі


 

Зараз в Україні відбувається активне обговорення, присутня дискусія стосовно економічних та моральних причин еміграції і виявилось, що є багато прихильників цього тренду. В цей же час країни-сусіди, які потерпають від виїзду із їх територирії молодого населення , вважають цей процей найбільшою проблемою та влада країни намагається знайти шляхи її вирішення.
Кожного року із карти Болгарії зникають міста та села. Що спричиняє великий територіальний дисбаланс в країні та не тільки. Зникають також нації, найбільше від низької народжуваності і великої смертності у Європейському континенті. Молодь масово емігрує через те, що вони не мають перспектив. Цей негативний процес потрібно зупинити.
Найбільша еміграційна криза спостерігається в Португалії, Італії, Іспанії, Греції, Угорщині, Хорватії, Польщі, Румунії. В країнах Балтії присутній масовий виїзд молоді, тому всередині країни різні політичні групи намагаються спекулювати на цьому болючому питанні для держави. Для прикладу в Литві на останніх виборах, що відбулись у жовтні минулого року, партія «Союз селян і зелених» (ЛСКЗ) мільйонера Рамунаса Карбаускіса перемогла і збільшила свою квоту у місцевому парламенті завдяки своїм "антиміграційним позиціям".
Еміграція - це велика проблема для Литви. З 1990 року з країни виїхало 800 000 людей, як для країни населення якої становить 3 мільйони жителів - це дуже велика втрата. Особливо країну покидають молоді та талановиті. Цей негативний процес призведе до того, що скоро в країні залишаться лише люди похилого віку, що будуть вмирати.
У більшості країн Східної Європи створені та працюють державні кампанії, спрямовані на те, щоб переконати молодих людей повернутись із Британії та Німеччини до рідної землі. В Латвії, щоб переконати молодь повернутись тиснуть на почуття обов'язку та любові до Батьківщини.
Сусідня Польща для повернення молодого покоління поляків створила програму Powroty («Повертайтеся»), згідно цієї программи надається консультативна допомога у пошуку житла, роботи та медичного забезпечення. В Румунії створене спеціальне об'єднання бізнесу та університетів, що надає зворотним мігрантам безкоштовну освіту та привілеї у працевлаштуванні.

Еміграція зазвичай перетворюється у процес, що сам себе зміцнює. Втеча працездатного населення з країни призводить до перезавантаження системи охорони здоров'я та пенсійну систему. Витік досвідчених працівників породжує нестачу кваліфікованих кадрів і знижує продуктивність виробництва. Виїзд обдарованої молоді знижує довгострокові перспективі країн. Всі ці фактори підсилюють "еміграційну атмосферу" і збільшують кількість охочих виїхати за межі країни, щоб знайти тепле місце під сонцем.

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 260 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Еміграційні процеси в Східній Європі"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366