Хреста на вас немає. Нова влада забула про істинні цінності Дніпра


 
dnpr.com.ua

dnpr.com.ua

Невже проект Вокзальної площі створений тільки для повій та автівок?

Скільки вже писали про нікчемний проект реконструкції Привокзальної площі, а нинішня влада вперто нехтує думкою земляків. Що ж, доведеться ще раз нагадати татусям Дніпра про те, що ж вони насправді намагаються зробити з воріт мегаполісу і як цей жах буде виглядати.

По-перше, творці і «промоутери» проекту, в тому числі заступник мера Михайло Лисенко та, мабуть, і сам Борис Альбертович геть забули, що обласний центр – місто козацької слави. Місто, де були розташовані перші шість козацьких січей. І саме про це в першу чергу повинні знати наші гості. Однак замість традиційної символіки нам пропонують черговий пам'ятник дурості а ля «Метеор» біля Льодового палацу – таке собі «око Саурона», як його вже охрестили користувачі соцмереж. Де наш козак – з шашкою, люлькою і на коні – питання, виявляється, риторичне.

По-друге, варто згадати, що поки ще на площі стоїть хрест пам'яті жертвам Голодомору. Саме на цьому місці збирали трупи наших загиблих земляків для подальшого поховання. Саме сюди приходять патріоти, родичі загиблих і просто небайдужі городяни вшанувати пам'ять предків. До речі, навіть «попередники» обіцяли на цьому місці встановити невелику каплицю. Ну а нові демократи (чи демократи вони взагалі?) про такі «дрібниці» не думають в принципі.

8953_827142087337359_4625899630693971273_n

Так, кажуть, що там будуть велодоріжки і цілодобові траволатори – тобто горизонтальні ескалатори (див. фото). Але велосипедисти вже матом криють це нововведення, оскільки виїхати з цього «острову велосвободи» буде вкрай проблематично – навколо проїжджа частина. До того ж – хто, скажіть, в поїзд з собою бере «велас» або зустрічає прибулих на двоколісному другові?

2016-10-17-PHOTO-00000018
Обіцяють ще замостити площу бруківкою. При цьому народ вже обурюється таким підходом. Мовляв, якщо така ж буде як на Європейській площі, то не лише дами на шпильках намучаться, а й валізи на колесах швидко позбавлятися останніх.

Щодо дам на високих підборах – зупинимось окремо. Як бачимо по фото, поруч з зігнутим під кайфом наркоманом (ну а на кого схожий цей громадянин?) труться кілька дівчаток в червоних сукнях. Така ж «модель» в червоному і в короткій спідниці є і біля траволатора. Створюється враження, що й навіс, яких планують побудувати на площі, створений виключно для жінок неважкої поведінки. А що? Повії тільки подякують за турботу: з вокзалу ж їх, як і бомжів, напевно виженуть, правда? Ось тільки лавочки б потепліше для дівчаток встановити – для швидкого і недорого обслуговування клієнтів. Треба ж думати про людей, працюючих цілодобово в будь-яку погоду.

2016-10-12-PHOTO-00000008

Крім того, горе-проектанти вирішили прибрати з площі трамваї. Виходить, соціально незахищеним жителям і гостям міста (а значить, майже всім, шановні!) треба буде топати з валізами до і від вокзалу хто знає скільки. Якщо ви, Борис Альбертович, не знали, то повідомляємо: далеко не у всіх ваших земляків є гроші на таксі або свій автомобіль. Деяким – з урахуванням нових тарифів на комунальні послуги – і на трамвай наскребти не завжди доводиться. Ви про них подумали? А чим?

В результаті хорошого в проекті небагато. Наприклад це те, що реставрують фасади розташованих поруч будівель, а маршруткам і іншому транспорту з пасажирами все ж таки дозволять під'їжджати ближче до вокзалу. Правда, куди потім діватися маршруткам – не зрозуміло. Втім, може пару-трійку супермаркетів знесуть – хто його знає.

В іншому проект – ганьба і профанація, що нагадує суцільну парковку, за яку будуть в січні 2017 роки боротися учасники тендера. І бізнесменам та іншим «дядькам Скруджам» буде плювати, що в проекті на першому місці не людина, пам'ять про загиблих і козацька слава, а бездушна машина і чиєсь там око. Безперечно, знаємо: траволатори там під навісом. Але від них і до них треба йти просто неба!

І ще. В одному з коментарів у соцмережах якийсь Михайло Лисенко (не можу стверджувати, що це саме заступник міського голови) поправив обуреного громадянина, якому не сподобалися білборди на площі. Він компетентно повідомив, що це, мовляв, електронні табло. І інша людина Міші відразу ж відповіла (мовою оригіналу): «Дать бы по таблу тому, кто этот провинциальный ужас придумал». Хто згоден?

Зі свого боку пропонуємо можновладцям не поспішати з затвердженням остаточного проекту, а дослухатися до думки містян та провести офіційні громадські обговорення з питання реконструкції Вокзальної площі у м. Дніпро.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 429 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Хреста на вас немає. Нова влада забула про істинні цінності Дніпра"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366