1 серпня 1925 року народився Петро Тимочко.

Тимочко Петро Семенович,

український поет, перекладач, драматург, публіцист

Тимочко (1)Народився 1 серпня 1925 року в Долішньому Івачеві біля Тернополя. Закінчивши народну школу, вступив у Тернопільську українську гімназію товариства «Рідна школа», яка згодом стала середньою школою № 1. Влітку 1943 року хлопець вступив добровольцем у дивізію «Галичина». Тут впродовж року отримав вишкіл піхотинця та військового телефоніста, а під час остаточного формування частин його призначили обслуговувати комутатор штабу 31-го піхотного полку.

У липні 1944 р. П. Тимочко брав участь у битві під Бродами і попав у полон у ході важких боїв, у які попала його дивізія. Після кількаденного перебування на збірному пункті полонених неподалік Золочева в ніч під 1 серпня 1944 року його разом з іншими полоненими відправили товарними вагонами у ГУЛАГ на шахтарські роботи.

Попрацювавши деякий час під землею, Петро Тимочко став табірним художником. У 1947 році після багатьох «фільтраційних допитів» і майже трирічного перебування у таборах, його разом з товаришами по недолі вивезли на спецзаслання в Забайкалля. Тут жив до 1956 року, працюючи в золотодобувній промисловості робітником, а згодом гірничим майстром. Там, у селищі Вершино-Дарасунському Читинської області, склав екстерном іспити на атестат зрілості. У 1954 році почав вчитися у Всесоюзному заочному політехнічному інституті, який закінчив з дипломом гірничого інженера.

У 1956 р. з дружиною і трьома дочками повертається на батьківщину і працює майстром та головним інженером Добриводського кар’єру, відтак до виходу на пенсію в 1980 р. – в Тернополі на керівних посадах на будівництві та в промисловості будівельних матеріалів, і зокрема, два роки на Тернопільському порцеляновому заводі.

Поетичні твори почав писати в гімназійні роки. Перші два надрукував львівський молодіжний літературний журнал «Дорога» у 1942 р. Відтак, зі зрозумілих причин, понад два десятиліття про друкування не могло бути й мови, хоча окремі поезії в шухляді автора появлялися. Наприкінці шістдесятих років Петро Тимочко почав працювати над поетичними перекладами відомих польських та німецьких авторів, які друкувалися в журналах «Дзвін» та «Всесвіт». Упродовж багатьох років Петро Тимочко працював над перекладами творів Йоганна Вольфганга Гете. Справжній його подвиг – це український том майже всієї віршованої спадщини великого поета, за що й отримав заслужену премію ім. М. Рильського.

З 1990 р. після зміни політичного клімату і прийняття в члени спілки письменників України, Петро Тимочко почав друкувати також власні поетичні і драматичні твори. Одна за одною виходять його збірки: «Рідний клин» (1994), «Із болем у душі» (1995), «В стрімкім потоці часу і подій» (1995), «Премудрість Божу в собі я ховаю» (1996), «Із вічності у вічність» (2000); драматичні твори: «Трагедія зради, або Українська трагедія» (1993), драматична поема-містерія «Пекельний суд» (1994), «День перемоги» (1994); переклади: Й.-В. Гете «Невгасима любов» (1997) та «Вибрані твори» Ганса Закса (1997); автобіографічна повість «Роздуми над пережитим»; збірник фелейтонів та ессе «Мовчати було б негоже» (2003). Готував ще книжечку своїх перекладів, що розсіяні по збірках та журналах, але не встиг закінчити.

Як поет Петро Тимочко зробив помітний внесок у суспільно-філософську лірику. Усю його творчість пронизує любов до Батьківщини. Він з гордістю заявляє:
Я – українець, русич чи русин,
Що завжди йшов крізь смерть до воскресіння.

Помер Петро Тимочко 26 лютого 2005 року, похований в місті Тернопіль.

Джерело: tobm.org.ua

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 179 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "1 серпня 1925 року народився Петро Тимочко."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366