Із рубрики «Нам пишуть», а тепер ще й з відео-фактами!

 

Перевізники повідомляють нас про перевищення службових повноважень з боку інспекторів Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області під час проведення рейдової перевірки пасажирського автомобільного транспорту. Ми спробували перевірити факти перезвізників з юридичної точки зору і от яких висновків прийшли:

Як ми бачимо на відео, в той час коли залишилось 10 хвилин до виїзду автобуса за маршрутом і в салоні вже є пасажири, інспектори Укртрансбезпеки вимагають під час рейдової перевірки надати їм індивідуальну контрольну книжку водія.

Зазначаємо, що відповідно до р. VI ПОЛОЖЕННЯ про робочий час і час відпочинку водіїв колісних транспортних засобів затверджений Наказом МІУ №340 від 07.06.2010, а саме п. 6.1 визначає: Автобуси, що використовуються для нерегулярних і регулярних спеціальних пасажирських перевезень, для регулярних пасажирських перевезень на міжміських автобусних маршрутах протяжністю понад 50 км, вантажні автомобілі з повною масою понад 3,5 тонн повинні бути обладнані діючими та повіреними тахографами.
У зв'язку з тим, що протяжність маршруту, який перевіряла Укртрансбезпека, складає 15,7 км. (згідно паспорту маршруту) звертаємось до п. 6.3. вказаного Положення, який визначає:

6.3. Водій, що керує ТЗ, який не обладнаний тахографом, веде індивідуальну контрольну книжку водія (додаток 3).
Таким чином, зазначаємо, що дійсно водій має вести індивідуальну контрольну книжку, розбираємсь далі.
Вказаний Наказ в п. 6.4 визначає, що: Графік змінності водіїв, відомість обліку робочого часу та відпочинку водіїв зберігаються у Перевізника.
Отже, законодавець не зобов'язує водія автобусу мати при собі індивідуальну контрольну книжку водія.

Також, варто зазначити, що співробітники Управління Укртрансбезпеки у Дніпропетровській області під час проведення рейдових перевірок мають керуватися Постановою Кабінету Міністрів України № 1567, яка п. 15 визначає виключний перелік фактів, які мають права перевірятись співробітниками Укртрансбезпеки. І до вказаного виключного переліку не входить перевірка індивідуальних контрольних книг водія.

Так само зазначаємо, що Правилами надання послуг пасажирського автомобільного транспорту, також не передбачено обов'язку водію мати в салоні автобусу в наявності індивідуальну контроль книжку.
Таким чином, вивчивши профільне законодавство можемо зробити висновок : співробітники Укртрансбезпеки під час проведення рейдової перевірки перевищують свої службові повноваження.

А як вони дозволяють собі перевищувати свої службові повноваження під час рейдових перевірок з дозволу керівництва регіонального управління можете побачити на відео:

Як то кажуть «який король, така і свита»…

Дякуємо за увагу.
Далі буде!

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро"

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 94 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366