Коли в уряді – лузери, дітей не народжують, а молодь гине або тікає за кордон

dutunaЗа таких умов незабаром ми отримаємо країну пенсіонерів та інвалідів.

Сьогодні в нашій країні життя практично кожної молодої людини нагадує близнюків. Схема приблизно така: аби як закінчити школу й нарешті дійти до останнього рівня в улюбленій комп'ютерній грі, по блату вступити до вузу та купити новий гаджет, завдяки волохатій лапі влаштуватися до великого холдингу або банку, де завжди буде зайвий час, щоб покопатися в Інтернеті і поспілкуватися з друзями в соціальних мережах.

Знайома картинка? А адже ми таким чином просто втрачаємо велику частину нового покоління, хоча саме воно склало кістяк патріотів, які зробили Помаранчеву революцію і Революцію Гідності.

Безумовно, багато молодих патріотів пішло на східний фронт рятувати країну. Але багато хто з воїнів вже ніколи не повернуться додому, а інші – назавжди залишаться фізично і морально покаліченими. Не будемо забувати і про те, що багато юних українських хлопців та дівчат залишають країну в пошуках кращого життя і роботи за кордоном. І народжувати дітей вони мріють саме там – раптом громадянство отримає хоча б дитина.

Зрозуміло, що треба негайно припиняти війну, інакше завтра уряд отримає державу пенсіонерів. Але хто їх і за який кошт буде годувати? Звідки візьмуться гроші на пенсії та соціальні виплати? Знову стояти на колінах перед МВФ? Втім, цьому фонду вже зараз можна не розраховувати на повернення Україною боргів у встановлені терміни. Держава досі не має ефективних шляхів виходу з кризи, тому що нікому і ніде заробляти.

Необхідно ретельно переглянути і систему освіти, інакше на наших заводах і фабриках працювати буде нікому, а всі випускники-менеджери, юристи, комп'ютерники втечуть на Захід, розчаровані тим, що дві революції і війна на Донбасі були даремно втраченим часом і жертви виявилися нікому не потрібні.

Наразі кому дістається країна? Тим, кому за сорок років, багато з яких саме жінки, вдови? Тим, хто ще мріє про відродження Радянського Союзу, пам'ятає пломбір за 20 копійок, а квиток у кінотеатр купував за 10 копійок?

Тільки ж це покоління ледь зможе включити на роботі (якщо її знайде) комп'ютер, без знання якого підняти економіку в сучасному світі абсолютно неможливо. Це покоління не розлучається з першими моделями мобільних телефонів, хоча дві третини функцій цих «трубок» для них досі залишаються недосяжними.

А переучуватися вони не хочуть та й коштів у них на це немає, до того ж – де ті гарантії подальшого працевлаштування для людини, якій за 40-45 років і у якого немає досвіду роботи в новій сфері?

Жорстоко, втім факт: нова країна вимагає нових людей – молодих, зухвалих, цілеспрямованих і – а це головне – патріотів. І де їх узяти? Булгаков в «Собачому серці» писав, що немає сенсу штучно створювати нову людину, коли будь-яка жінка може його народити в будь який час. Писав він про такі речі саме в комуністичні, але все ж таки революційні часи.

Та тільки як нам, жінкам, народжувати, коли в країні – війна, в економіці – справжній бардак, ціни ростуть як на дріжджах, а виплати на новонароджених скорочуються? Адже страшно плодити бідноту! Жахливо навіть думати, що твоя дитина буде голодувати, а ти не розумієш, як їй купити якісну їжу і безпечний одяг. Страшно, коли оформити субсидії геть неможливо і твою сім'ю за комунальні борги можуть легко викинути на вулицю.

І як тут не згадати вірші дніпропетровського поета Юрія Кириченка, написані в дев'яностих роках:

«Снікерси», «Баунті» й «Марс»
Купують маєтні родини.
А в нас, доню, в цей безрадісній час
Лише три картоплини, три картоплини...»

Не беруся стверджувати, що написала дослівно, але зміст такий. Втім, якщо так, Арсеній Петрович, піде й надалі, то незабаром й трьох картоплин в наших сімей не буде. А мріяти про те, щоб купити дитині комп'ютер взагалі не доводиться. Так з ким ви будете будувати незалежну і процвітаючу країну там, де дитячі садки перетворили на суди, а суди – на фарс?

Дякую за увагу!

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» - Вероніка КОМІССАР

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 220 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Коли в уряді – лузери, дітей не народжують, а молодь гине або тікає за кордон"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366