Комунальників Дніпра гіпертоніки привітали від усього серця


 

У Дніпрі демонтують кондиціонери, «тарілки», антени і незаконну зовнішню рекламу з фасадів будинків. Здавалося б, мета архітекторів та краєзнавців: ремонт та поліпшення «обліко морале» історичної частини міста. Але кілька вкрай важливих нюансів в мерії дійсно проґавили.

variant1

Почали, за традицією, з центрального проспекту. Там до кінця року комунальники обіцяють очистити (сподіваємося, і відремонтувати встигнуть та й ілюмінацію зроблять) десять фасадів будинків.

Жителів пр. Яворницького за допомогою оголошень (теж незаконна реклама, до речі!) повідомили про майбутнє поліпшення ще навесні. Але ми ж з вами знаємо, хто живе в цих славних будинках, які ще Махна з Петровським пам’ятають. Гадаєте, мешканці одразу кинулися переносити свої «кондери» і антени, а підприємці різко зняли свою ліву рекламу? Та годі! «Тропіки» з 40-градусною спекою не відміняли, та й бізнес влітку «висне».

Тим часом ті, хто не встиг прибрати «зайві елементи» і перенести їх на внутрішньодворову стіну, будуть оплачувати вартість зберігання демонтованого майна. Ну, така собі чудова стаття для поповнення бюджету. Чому б ні?

Цікаво, що, за словами глави департаменту стратегічного розвитку міськради Дніпра Сергія Резника, з 600 рекламних конструкцій, запланованих на «переїзд», лише 15 виявилися легальними. Наскільки законні встановлені кондиціонери і антени на стінах приватних квартир в мерії поки не пояснюють.

Втім – то таке! Ми ж мріємо про цивілізацію! Місто повинно мати гарне, стратегічне, як створені у нас ракети, обличчя. Хоча б центральна його частина – щоб, значить, сяяла ночами наче очі дівочі. Зайвої електроенергії у міста, мабуть, навалом. Світильники з лампочками купимо. Децентралізація ж, грошей в казні – дівати нікуди.

І що з того, що інша частина міста буде як і раніше жити в середньовічній темряві, без ремонту не те що фасадів, а навіть без тротуарів? Туди ж інвесторів не повезуть. Що їм робити на Амурі, в Діївці, або на Мирному чи Північному? Там і місцевим гуляти небезпечно.

Окей, проїхали ці дрібниці. Повернемося до людей і до тактичних питань. Погодьтеся, що далеко не всі літні жителі пр. Яворницького їдуть влітку за кордон або взагалі тікають з країни в пошуках постійних будинків з індивідуально контрольованим мікрокліматом. І звичайно ж, серед тих, хто залишився, є й ті, що страждають серцево-судинними захворюваннями. А їм, крім дорогих ліків, в спеку вкрай необхідний лагідний температурний режим. Чи зможуть вони перевстановити кондиціонери своїми силами? Ой, не думаю.

У той же час достовірно відомо, що з 8-9 мільярдів жителів Землі близько половини в тій чи іншій мірі страждають ожирінням. Щодо кількості серед останніх громадян України, де, як відомо, краще добре вип'ють і закусять, ніж заплатять за газ, статистики немає.

Але, шановні, маємо достовірні дані, що саме у нас останнім часом збільшилася кількість важких інсультів і інфарктів. Від серцево-судинних захворювань помирає найбільше пацієнтів – 67 відсотків! Цей показник в чотири рази вище (!) за середньоєвропейський. І причина не в онкології, не в тисячах ДТП, що почастішали інфекціях, епідеміях і навіть не в тривалій війні.

Експерти припускають, що в тримільйонній Дніпропетровській області близько 500 тисяч жителів вже хворі або знаходяться в групі ризику по серцево-судинним захворюванням. Тому і просимо ми постійно у Світового банку на профілактику боротьби з цією хворобою колосальні суми. Вимираємо ж!..

Безумовно, 10 будинків на пр. Яворницького – не все місто, а лише кондиціонерами не врятувати літніх гіпертоніків і хвору молодь. Табак, алкоголь і неправильне харчування свою чорну справу знають. Особливо в спеку. А тверезим і голодним на наш бардак дивитися теж шкідливо. Про вічні нерви через кризу в усіх сферах життєдіяльності я вже мовчу.

Але хто, як не влада, повинна допомогти вірнопідданим зберегти здоров'я? Тобто мова про перевстановлення обладнання – хоча б хворим і пенсіонерам! – за рахунок держави. Адже який сенс підсвічувати старий, нехай і пофарбований фасад, якщо за ним не буде живої людини?

Де взяти кошти? Так у тих рекламодавців, які довгі роки незаконно розміщували свої борди на чарівному, хоч і кам'яному обличчі нашого міста. І пан Філатов, звісно, знає, як отримати ці гроші, все ж таки для цього й існує адміністративно-технічне управління.

Зрозуміло, напівмарафони і марафони теж можуть врятувати якусь частину платників податків від інфаркту. Але що робити людям, які ледве на 2-3 поверх піднімаються? А в під'їздах кондиціонерів, на жаль, немає. Влада, яка більше любить зовнішню ілюмінацію, про це не подбала...

До речі прибирати кондиціонери влітку, м'яко кажучи, не зовсім розумно. Для цього є осінь, коли і фасади можна до розуму довести, і світильники встановити. Навіть робочим буде легше працювати. Адже сієсти у нас немає, а закон, який забороняє працювати на будівельних майданчиках при температурі вище 28 градусів – типова формальність, як і деякі інші нормативні акти в нашій улюбленій країні і богоспасенному місті на Дніпрі.

Тож нехай сяє впродовж років красень-проспект та рятує серця городян прохолода влітку!

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 666 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Комунальників Дніпра гіпертоніки привітали від усього серця"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366