Конституція тільки на папері нікому не допоможе (ВІДЕО)


 

До 20-річчя Основного Закону України наш багатостраждальний народ прийшов з порожніми кишенями і сльозами на очах.

Всі знають, що в плані створення Конституції Україна попереду планети всієї. Починаючи з Пилипа Орлика і закінчуючи нічною законотворчістю Верховної Ради в 1996 році, наш народ вірив в те, що в країні стане жити краще. Однак, як бачимо, з незапам'ятних часів нічого не змінюється.
Безымянный
Саме про це неодноразово говорили громадські активісти – учасники програми «Наживо», в числі яких в студію був запрошений і наш лідер – голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Віктор Романенко.

- Сумно усвідомлювати, що протягом двадцяти років надії народу на краще майбутнє не виправдалися, - говорить Віктор Михайлович. – Чиновники і раніше плювати на цей документ, тому люди й досі страждають. Подвійно прикро, що навіть ті, хто знає Конституцію, не можуть користуватися задекларованими в ній правами і свободами.

Що ж, з Романенком важко не погодитися. Адже не секрет, що впродовж двох років так і не покарані винні в побитті і вбивствах майданівців. Крім того, обіцяна люстрація так і залишилася порожніми словами.

- Конституція у нас мало не найкраща в світі, - каже Віктор Ромненко, - але реалізація її у нас проходить з рук геть погано. Ніяк. Навіть поправки у нас – на відміну, скажімо, від тих же США – приймають не для блага народу, полегшення і поліпшення його життя, а буквально під кожного президента або чергові вибори. То у нас парламентсько-президентська республіка, то навпаки. А залишився б «проФФесор», була б в 2015-му чисто президентська. Пилип Орлик в могилі не раз уже перекинувся з 1996 року.

За словами Романенко, багато питань щодо поправок Порошенко. Скажімо, про яку територіальну цілісність може йти мова, коли Криму немає, а в Донбасі – ЛНР і ДНР?

- А тарифи? – питає лідер ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» і сам відповідає: – У нас же, відповідно до ст. 48, кожен має право на достатній життєвий рівень для себе і своєї сім’ї, а відповідно до Закону «Про прожитковий мінімум» комунальні платежі не повинні перевищувати десять відсотків від прожиткового мінімуму. Це десь близько 150-160 грн. з людини. А на ділі що? Віддав зарплату або пенсію – залишилося тільки померти. Втім і похорони нині – дороге «задоволення».

Віктор Романенко впевнений, що Конституція України залишається хорошою тільки на папері. Реалізації її просто немає – не виконають її ті, хто зобов'язаний це робити. Ті, кого годує народ і носить на своїй шиї. А так, погодьтеся, і до четвертого Майдану недалеко. Тарифного. Проти тарифного геноциду.

Як і до, так і після здобуття незалежності наша країна проходить через великі випробування, страждання і жертви. Але, як ми знаємо,  продажним панам у нас голови не рубають. І, мабуть, даремно. Дивишся, сучасні правителі  частіше б заглядали в текст Конституції.

- А так ми маємо тітушек на свободі, непрацюючі суди, розкол в суспільстві, дорожнечу і туманні перспективи членства в Євросоюзі, - резюмує Віктор Романенко. – Президенти так і не стали гарантами кращого життя, і нинішній – не виняток. Що вже говорити про інші гілки влади? При цьому виходить, що у нас гарантовано прибуток монополістам, олігархам і діловим колам, які пов’язані з криміналом, тоді як прості люди перебиваються з хліба на воду. І мені дуже шкода, що Конституція залишається лише красиво написаним текстом, а не реально втіленням в життя Основним законом України.

І все ж, незважаючи на негаразди, хочу привітати всіх українців з прийдешнім святом і побажати їм гідного життя! Будемо вірити в краще, браття! Слава Україні!

Ми приєднуємося до слів нашого лідера і сподіваємося, що справедливість все-таки прийде на нашу землю. Інакше… Люба дружино, а де ота моя стара сокира?

ВІДЕО:

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 331 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Конституція тільки на папері нікому не допоможе (ВІДЕО)"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366