Міжнародний день пам’яток та історичних місць.


18 квітня 1984 року розпочалось святкування Міжнародного дня пам'яток та історичних місць!

cult_den_pamjatok_0

  Цей день став можливим завдяки Асамблеї Міжнародної ради стосовно охорони пам’ятників та історичних місць, яка працює при ЮНЕСКО від 1983 року.

Відповідно до Указу, який був створений Інструкцією Наркомосу СРСР в 1924 році (розроблено на основі Всеросійського ЦВК і Раднаркому датований 7 липня 19524 року), згідно указу перед комітетами ставилось завдання слідкувати за «городищами, курганами, та іншими історично важливими ділянками, які можуть становити цінність для держави , не пошкоджені технікою і не мають ніякого сільськогосподарського використання, в їх околицях має бути незаймана захисна смуга розміром від сажня, а площа залежала  від важливості пам’ятки.
В 1934 році було випущено постанову, яка відміняла завдання Указу, так як його положення були неактуальними і непідходящими, за рахунок великої сільськогосподарської активності.

Навіть, Закон «Про охорону і використання пам’яток історії та культури», який діяв  з 1976 року до 2000 року,  в реальному житті не застосовувався. Сьогодні становище дуже критичне – відсутні нормативно-правові акти, або їм не слідують, в той час як об’єкти охорони рік за роком зникають, нищаться, при цьому вині не несуть ніякого покарання.

Якщо взяти Європейский приклад, європейці ставляться до пам’яток історії  набагато серйозніше та зваженіше, там навіть дбають про унікальні ландшафти чи пейзажі.

Для прикладу у Франції розповсюджено проводити реставраційну діяльність  після історичних експедицій, а в Британіії зберігся незайманим Адріанов вал, який має довжину 117 метрів і його побудували при римському правителі Адріані з метою збереження частини територій Королівства.
В нашій країні цей день іменується «День пам’яток історії та культури» і діє на основі президентського указу від 23 серпня 1999 року і святкується 18 квітня.

Тому, шановні Друзі, закликаємо Вас дотримуватись Законів України та шанувати пам’ятки історії та культури нашої великої Країни.

Прес-служба ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»

за матеріалами: ridna.ua

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 795 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Міжнародний день пам’яток та історичних місць."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366