Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту.

Міський сайт разом з громадськими організаціями  вивчав, чому складно знайти управу на незаконні пункти з прийому металу, куди тягнуть все, що погано лежить і можна вкрасти.

В останні місяці хвиля вандалізму і варварства просто захлиснула Дніпро. Величезний резонанс отримали історії з крадіжкою бюстів видатних вчених в медакадемії, бюста Даші Севастопольської, меморіальних табличок Яворницькому і Магро, спроба вкрасти портрет з меморіальної дошки Вучетича. Про всі ці шокуючих випадках Міський сайт вже писав.

Але ця шокуюча тенденція народилася не в цьому році. Уже років 20 в нашому місті крадуть і тягнуть в такі пункти все, що містить метал: вирізають кабель, курочат паркани, огорожі, лавки, крадуть гробниці і пам'ятники на кладовищах, обносять приватні будинки і подвір'я дачників. Все вкрадене стікається в пункти з прийому металу.

Міліція, а тепер поліція періодично накриває черговий такий металевий притон. А завтра на його місці або по сусідству відкривається такий же. Чому влада і правоохоронці не можуть припинити це беззаконня на корені - про це багато говорять активісти, громадські працівники, звичайні городяни.

І не тільки, до речі, говорять. Останнім часом громадські працівники все активніше намагаються допомогти владі і поліції викрити діяльність таких пунктів. Та тільки з цього мало що виходить.

На початку квітня 2017 року громадянка С. Лариса  Олексіївна звернулася до громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» із заявою. Його підписало ще 40 осіб - жителів Самарського району. Люди обурені роботою пункту з прийому металу на вул.Левобережна в цьому районі. У цей пункт, на переконання заявників, тягнуть все, що можна знайти і вкрасти. У Лариси С. вкрали труби, у інших заявників - посуд, інструменти, металеві деталі і матеріали. Також подібна заява була направлена ​​до Самарський районний в місті Дніпро рада.

- Крадіжки металу в цьому районі спостерігаються постійно, про що місцеве населення регулярно сигналізує, - розповідає керівник цієї громадської організації Віктор Романенко. - Крім крадіжок в приватних будинках, крадуть каналізаційні люки, кабель тощо. Навколо приймального пункту крутяться підозрілі люди, п'яні і бомжі, там постійно виникають бійки. А жителі це неподобство змушені спостерігати.

3 квітня 2017 року біля чотирьох годин дня з двору Лариси Олексіївни були вкрадені труби, що підпирають виноградну лозу. Сама Лариса Олексіївна в цей час перебувала в будинку, і факт крадіжки бачила з вікна. Сусіди бачили, як чоловік підозрілої зовнішності поніс вкрадені труби в недалеко розташований пункт прийому металобрухту (це недалеко від її будинку) і вийшов звідти вже без труб.

Постраждалі викликали поліцію, а потім і оперативно - слідчу бригаду, і разом з ними зайшли в приймальний пункт. До них вийшла жінка, яка повідомила, що вона є найнятим працівником і здійснює прийом металобрухту. У гаражі знайшлися вкрадені труби. А ще там були цілі секції металевої огорожі в хорошому стані, які чомусь поліцію не зацікавили.

Лариса Олексіївна написала заяву в поліцію (№ 4754), але ніякої надії на те, що неподобства пов'язані з прийомом металобрухту будуть припинені, у неї не було. Тому і звернулася до громадськості та органів місцевого самоврядування, які зобов'язані контролювати дотримання законності на своїй території.

1_b

2_600

11 квітня 2017 року Лариса Олексіївна отримала відповідь від Самарського районного ради за № С- 48. Ось що їй пишуть:

«Районною робочою групою з питань дотримання законодавства в сфері торгівлі і платних послуг 11.04.2017 р була проведена рейдова перевірка за вказаною адресою та виявлено порушення, а саме: на території приватного домоволодіння в гаражі проводиться незаконна діяльність з прийому металобрухту».

Підписав цей лист заступник голови з питань діяльності виконавчих органів Крупський А.Ф. Копія цього листа направлена ​​начальнику Самарського відділення поліції Книшу В.О. і директору Департаменту громадського порядку та цивільного захисту Дніпропетровської міської ради Чудновському О.В.

4_600

Але ніякої реакції не було - пункт благополучно продовжував свою роботу!

20 квітня 2017 року Лариса Олексіївна пише повторну заяву і проханням закрити незаконний пункт прийому металобрухту. Відповіді, як і раніше немає. А зараз вона ходить по довколишніх вулицях і зриває оголошення про прийом металобрухту. Звичайно, її дії не так ефективні, але це краще, ніж бездіяльність місцевої влади та поліції.

3_600

- У Самарській районі - активні громадські активісти, які не хочуть миритися з такою ситуацією, - каже Віктор Романенко. - А ось влада, створюється враження, просто закриває на це очі. Доходить до парадоксів. Згаданий пункт з прийому металобрухту знаходиться поруч з районною прокуратурою. Мисливці за металом вирізали телефонні кабелі, що йдуть до прокуратури, тепер там не працюють стаціонарні телефони. Ми їм говоримо: ви ж самі постраждали від діяльності злодюг і цього пункту, втрутьтеся в ситуацію! Реакції немає ... У районі все прекрасно всім відомо. І про те, що кабелю обпалюють на території технікуму - сморід стоїть на всю округу. І де ще приймають метал. Ми про ці факти особисто повідомляли голові райради Федько. І - нуль реакції. Поки влада не діє, людям залишається хоча б зривати оголошення таких пунктів.

А що думають  наші читачі про цю ситуацію?

Які заходи все-таки збираються прийняти в Самарському районі? Міський сайт з задоволенням опублікує офіційні відповіді з даної історії. Якщо вони, звичайно, підуть ...

Джерело: gorod.dp.ua

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 443 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Коментарі до запису "Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту."

Додати коментар
  1. Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту.

Тут ви можете написати коментар до запису "Чому в Дніпрі незнищенні незаконні пункти прийому металобрухту."

* Текст коментаря
* Обов'язкові поля для заповнення

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380687755502