Дивні перетворення, чи мільйони за побутові відходи?

Жити в чистоті - необхідність санітарно-гігієнічних умов для існування людини.

Для забезпечення санітарно-гігієнічних умов в місті, в якому сконцентровано багато різнопрофільних промислових підприємств та установ, за кошти платників податків та місцевого бюджету створені КП, як невід'ємна частина життєдіяльності територіальної громади.

Фактично - квартиронаймач (власник) в багатоповерховому будинку, як платник податків, своєю оплатою за проживання в квартирі забезпечує вивезення створених ним побутових відходів.

Але не тоді, коли органи місцевого самоврядування є провідниками ринкових відношень і КП їм підпорядковані з їх бажанням і вимогами стягнути з мешканців побільше коштів, спекулюючи своїм призначенням, у чому їм позаздрять, навіть, фантасти.

Для пояснення:

Черговим підвищенням тарифів на послуги з утримання будинків і споруд і прибудинкових територій, рішекнням виконкому Дніпропетровської міськради від 20.11.2007 №3763 на вивезення побутових відходів (збирання, зберігання, перевезення, переобробка...) була встановлена плата (тариф) у розмірі 0,12 грн з 1 м3 загальної площі займаної квартири - що відповідає діючому законодавству.

  1. міськради №25/25, яким затверджуються норми утворення побутових відходів проти 1,095м3 затверджене законом = 281 кг

92,01м3) на 1 особу на рік, яке набирає чинності з моменту прийняття нових тарифів на утримання будинків або виділення послуги в окремий платіж з нарахуванням плати на 1 особу!, а не з займаної площі, яку треба прибрати.

- Навіщо рішення міськради з'явилось через тиждень після рішення виконкому ради? - коли за тиждень до цього були всі тарифи підвищені?

- Готувались підстави для виділення "послуги" в окремий платіж, "невинним" маніпулюванням літрами та кг для визначення кількості створених відходів, всупереч Наказу Міністерства будівництва, архітектури та ЖКГ України від 10.01.2007 №7 (підтверджено постановою КМУ від 10.02.2008 №1070), яким затверджені норми створення побутових відходів на 1 особу у розмірі  0,77 кг (3л.) на добу, чи 365 днів * 3 л. = 1095л.=1,095 м3 на рік, рішенням від 20.12.2007 № 4382 вивезення ТПВ

(твердих побутових відходів) виділяється в окремий платіж з нарахуванням для сплати на 1 особу 6,82 гр. в місяць, приписаною в квартирі, а не за кількість створених відходів.

  1. однієї особи стягується плата за створення: 6,82 :20 гр/м3=0,337м3/місяць, чи 337 л. : 30=11,2 л. на добу, що вказує про незаконне здирання в 11,2 л.:3 л. = 3,7 рази більше!

 

Вказаним рішенням, всупереч вимогам КМУ від 10.12.2008 №1070 "Про затвердження Правил надання послуг з вивезення побутових відходів з нормами 0,77 кг (3 л.) на добу на 1 особу та 0,08 кг великогабаритних відходів, встановлено вартість 1м3 відходів у розмірі 35 гривень і нарахування до сплати розміром у 9,36 гр./місяць на 1 особу прописану в квартирі без урахування кількості створених відходів.

Багаторічні маніпуляції регуляторними актами та підвищення у багато разів тарифів на вивезення побутових відходів санітарно-екологічний стан у місті не покращили, що вказує на зовсім другу мету відповідальних за санітарно-екологічний стан у місті.

Коли у квітні 2012 року Харківський інститут ЖК Господарства провів виміри норм накопичення ТБО виявилось, що діючі норми завищені в 1,5 рази і повинні бути зменшені відповідним рішенням виконкому Дніпропетровської міськоїх ради.

Але злочинно, цього не було зроблено і з мешканців продовжують стягувати зайві кошти, а відповідальні за норми і тарифи на вивезення побутових відходів у вересні 2014 року, ігноруючи вимоги законів, не допустили (відмовили) представників громадськості до проведення замірів норм накопичення ТБО, які проводились за договором з сумнівним Київським інститутом.

Заміри створення побутових відходів були сфальсифіковані, про що висвітлювалось у газеті "Горожанин" за 13-19 листопада 2014 р.

Чого чекати у подальшому від профільного управління охорони навколишнього довкілля, якщо не зобов'язати і не вимагати від них керуватись у своїй діяльності Законами України, як того вимагає ст.24 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні".

 

Висновки:

З вивезення побутових відходів, включающих в це накопичення, зберігання, утилізацію... як передбачено законодавством, зроблено нескінчене багатомільйонне джерело здирання коштів  з громадян без підтвердження фактами виконаних робіт, коли у цивілізованих країнах ТБВ спалюються , а відповідні підприємства прибуткові. Вівдповідним органам іі фахівцям треба розібратися, чи не навмисно з цього приводу дискредитовано будівництво відповідного заводу, діяльність  якого набагато спростить не тільки поводження з відходами, але й поліпшить екологію, відпаде необхідність виділення землі під звалища.

 

Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»   А.Третяк

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
Метки текущей записи: ,
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 106 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Дивні перетворення, чи мільйони за побутові відходи?"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366