Григорій Петровський. Нічого особистого, тільки факти.

ПетровськийЩо там на персональних історичних рахунках? Що ховається за скромною фразою з довідників «участь у розробці структури органів Радянської влади», якщо навіть всемогутній «залізний Фелікс» Дзержинський йому підпорядковувався?!

 Рахуємо разом:

Засновує народний комісаріат внутрішніх справ Російської республіки («НКВС») в 1917-19р. Обіймає посаду комісара.

Розробляє радянську конституцію.

Винищує Центральну Раду – орган української державності.

 

Жорстоко придушує Куренівське повстання проти більшовиків у Києві в квітні 1919р.

Організовує ВЧК («чрєзвичайка»).

Підписує декрет Ради Народних Комісарів РСФСР про «червоний терор». Цим документом підтверджується право ВЧК приміняти вищу міру покарання без суда і слідства.

Організовує червоний терор в Україні.

Бере участь у знищенні українського національного руху.

Підписує Договір про утворення СРСР з боку УРСР в 1922 р.

Виступає проти позиції, спрямованої на побудову державного устрою союзної держави на конфедеративних засадах під час підготування конституції СРСР в 1923р.

Головує в українському ЦК незаможних селян по винищенню «кулаків» –   найбільш роботящого і багатого прошарку селянства.

Започатковує реквізиції і продзагони під виглядом боротьби з перлюровщиною і махновщиною.

Керує примусовою колективізацією в 1932-33р., наслідком якої стає Голодомор.

 

Напевне, це не вичерпний перелік діяльності товаріща Петровського, але чи не досить для однієї людини?

 

Протягом дев’ятнадцяти років Петровський і член Політбюро ЦК КП(б)У і формальний лідер УРСР – «всеукраїнський староста». При цьому його освіта – два з половиною класи в духовній семінарії. Спілкується Петровський десь так: «Врємя бєгіть, а надо к Свєрдлову ітіть».
Але брак освіти не заважає йому поєднувати головування Україною з роботою наркома НКВС – в його обов’язок входить візувати розстрільні списки. Всі прохання про помилування поступають на його ім’я і не відомо жодного випадку, коли Петровський задовольняє таке прохання. Може, дійсно, не дуже вмів читати? А займаючи посаду Голови Всеукраїнського революційного комітету, деякий час він навіть сам стає автором вироків.

 

Молодець, все встигає Григорій Іванович!

 

Доголовувався Україною до того, що в 1937 р. з Москви надсилають терміновий десант із Хрущова, Єжова, Молотова і військового підкріплення НКВС – позбавляти всіх державних постів Петровського і Косіора, розганяти ЦК КПУ. Методи самого Петровського стають десантникам в нагоді – протягом року із 102 учасників того пленуму в живих залишається три персони, включно з Петровським.

Така історія. А Петровський ще двадцять років проживає в Москві дуже почесним пенсіонером, отримує ордени-медалі і залишає нам у спадок своє ім’я.

 

Свого часу радянські  революціонери так поспішали позбутися історичної пам’яті, що почали перейменовувати міста, райони, вулиці та парки на честь ще живих людей – своїх поплічників. Увічнили таким чином і особистість українського диктатора. В 1922р. почали з Брянського металургійного заводу – і дотепер це «Петровка». А в липні 1926р. ІІІ окружний з’їзд Рад прийняв рішення клопотати перед центральним урядом про перейменування всього міста в Дніпропетровськ. Засідання проходило в Зимньому театрі (тепер – ім. Горького) і Петровський був там присутнім. За оповіддю одного з очевидців, він нібито встав і сказав: «Не могли придумати місту іншу назву, запитали би в мене, я би вам підказав – цьому місту дуже підійшла би назва – Червонодніпровськ… або Краснодніпровськ… або Дніпрокрасновськ… або Дніпро… дайте подумати…»

Десь так. Ключове слово – Дніпро.

Кияни вже давно скинули Петровського і повернули своєму Подолу історичну назву. В Росії  вже давно немає міст Сталінграда, Ленінграда, Свєрдловська.

Так може на часі виконати заповіт похованого в Кремлівській стіні дідуся Петровського? Ключове слово – Дніпро.

А один заповіт ми вже виконуємо – кайдани рвемо.

Активіст, провідний архітекторо в "Дніпроцивільпроеті"   Олена Іваницька

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 197 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Григорій Петровський. Нічого особистого, тільки факти."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366