«Радянський пломбір» у Дніпропетровську, або хто не чув про «декомунізацію».

Фото6808А може, краще відразу роздати дітям серпи та молоти?

Починаючи з репортажів про чисельні Ленінопади, українські ЗМІ сотні разів повідомляли про процес декомунізації. Навіть не найбільші знавці історії вже знають, що червоні вожді були вбивцями і покидьками. Але, схоже, у когось в голові досі радянський трактор мозок пропахав.

Ну, не ходить зараз слюсар чи програміст з прапором КПРС по вулиці, погодьтеся. Розуміють люди, що в такому випадку їм гарантована «любов» народу. На «крайняк» – палата в божевільні чи лава підсудних.

Однак у комерсантів без фантазії, які чомусь застрягли на розділі «Креатив по-радянськи», донині сидить думка щодо прибутку за рахунок символів комуністичної партії. Причому «б'ють» такі горе-бізнесмени саме на бажання дітей і слабкість батьків, які ще пам'ятають гроші із зображенням серпа і молота.

Мова про звичайне морозиво. Заходимо з дітьми до магазину в тупику трамвая №4 і бачимо на вітрині: «Радянський пломбір» - як живий. Серпасто-молотастий. І назва, відомо, червоним кольором.

Тато з мамою або бабуся з дідусем, побачивши таке диво «годувальників народу» з фірми «Laska», можуть посміхнутися, і пройти повз. Але малеча просить морозива – і хіба дитині відмовиш?

Який товар купуватимуть люди? Хотілося б вірити, що батьки мого віку все ж таки знайдуть на вітрині інші продукти – без атрибутики незаконної партії. А ті, яким за сорок? А бабульки й дідусі? На жаль, половина з них й досі може вибрати саме таке морозиво.

Відразу згадався окупований Росією Крим. Там в магазинах мережі «ПУД» (це - колишні «АТБ», якщо хто не в курсі) спокійнісінько продають морозиво «СРСР» з припискою: «На численні прохання трудящих». У нормальних місцевих жителів такий підхід до підприємницької діяльності викликає не стільки ностальгію, скільки сарказм.

Читайте також: Кому в Крыму жить хорошо

Але окупаційні власті Криму закривають на такі «зехери» бізнесменів очі. Виходить, що і у нас, в Україні, так само не хочуть помічати подібний прояв любові до радянських символів? Але, дозвольте, а як же бути з декомунізацією?

Зрозуміло, що «Радянський пломбір» не наповнений кров'ю розстріляних «ворогів народу». Але мисляча людина, яка вміє читати і мало-мальськи знає історію, розуміє, що такий товар – плювок в обличчя українському народу, який мільйонами відправляли на той світ під час Голодомору. Народу, який десятками тисяч заганяли до концтаборів і гноїли там до смерті.

Так на біса нам таке морозиво, нехай навіть під упаковкою воно смачніше манни небесної?

Ви бачили в Німеччині продукти з фашистською свастикою? Ні? Тоді, скажіть, чим поплічники Гітлера краще ленінських чи сталінських вбивць?

Читайте також:  А Ви хочете жити на вулиці Гітлера?

Хочете заробляти? Та будь ласка, «Laska»! Але не грайте з історією, пані та панове. Пам'ять народу жива. З нею жарти погані. Особливо зараз, коли справжні патріоти можуть не тільки на площах прапорами розмахувати, а і, вибачте, і морду нахабну набити, і магазин зруйнувати або спалити, а також повідомлення про злочин до Прокуратури направити.

Невже ви саме цього домагаєтеся, шановні комерсанти? Ой, не грайте з вогнем. Не плюйте нам в обличчя, а то ми можемо поступити цілком адекватно і натягнути на вашу пусту голову той самий вафельний стаканчик із серпом та молотом на додаток.

А якщо народ відповість, ви просто потонете. І ніякі гроші вас не врятують.

 

Член правління ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Вероніка Коміссар

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
Метки текущей записи:
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 289 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "«Радянський пломбір» у Дніпропетровську, або хто не чув про «декомунізацію»."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366