Ринок праці України має велику кількість вакансій. Чому українці їдуть працювати за кордон?

Ринок праці України має велику кількість вакансій. Чому українці їдуть працювати за кордон?

ogos.com.ua

ogos.com.ua

На даний момент на трудовому ринку України є велика кількість вакансій. Експерти зазначають, що інтернет-ресурси мають тисячі вакансій. Роботодавці, особливо ті, хто представляє виробництво, вже зараз відчувають нестачу робітників. В той же час українці намагаються знайти будь-які способи поїхати працювати за кордон. У людей з’явилась принципова позиція -  не трудитись в своїй країні за невелику платню. Які є вирішення цієї проблеми?

Саме ця тема стала головною під час проведення Міжнародного економічного форуму у Львові.

Заробітня плата в розмірі 300-500 доларів може зменшити трудову міграцію

Директор сайту з пошуку роботи Rabota.ua Максим Немеш зазначає, що кількість вакансій в країні збільшується вже другий рік і на даний момент становить 100 тисяч.

Такої  маси вакансій в Інтернеті на ринку праці ще не було, говорить Немеш. Збільшення вакансій спостерігається у всіх галузях, від яких ніхто цього не очікував. Легка промисловість та виробництво показують зростання на декілька позицій. Ці показники є дуже хорошим, дані галузі пропонують тисячі вакансій.

Ситуація, що виникла, говорить про те, що в країні бракує кваліфікованих працівників на виробництва. Невелика кількість людей може працювати на цих позиціях.

В  той же час, є і інше важливе питання.  Люди не подають свої пропозиції, бо чекають на більшу зарплатню та покращення умов праці. Фахівці з працевлаштування зазначають, що ситуація складається так, що поки не підвищиться зарплатня відповідно до запитів українців, вони не будуть працевлаштовуватись на нові робочі місця ні в якому разі. До всього цього також має бути соціальний пакет.

Про це говорить також Директор Львівського обласного центру зайнятості Василь Барилюк, що на ринку працевлаштування є велика кількість вакансій  та люди не обирають ці вакансії  головна причина - через гроші, українці не хочуть працювати задарма.

В країні присутня дилема між роботодавцем та робітником, робітник думає, що отримує замало, а роботодавець не хоче переплатити. Кордон правоти в цій ситуації знаходиться посередині , велика кількість населення країни, зокрема Західної України, працює в Польщі. Зупинити відтік робочої сили з країни допоможе підвищення заробітної плати до 300 доларів для некваліфікованих працівників, та 500 доларів – для кваліфікованих кадрів.

Збільшення зарплатні не можливо здійснити за декілька днів. Проте потрібно прагнути вирішити цю проблему, щоб не виник сценарій прибалтійських країн, коли майже половина  населення покинула країну. В цих країнах потенційні роботодавці ,які вчасно не зрозуміли, що потрібно  робити на ринку праці, в результаті разом зі своїми робітниками шукали кращої долі за кордоном.

Співробітники центрів зайнятості говорять, що українська молодь на даний час,  головними критеріями в пошуку роботи ставить зарплатню, офіційне оформлення, соціальне забезпечення, наявність професійного розвитку.

Член ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" Желізняк Валерія

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 337 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Ринок праці України має велику кількість вакансій. Чому українці їдуть працювати за кордон?"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366