Ворота міст України. Продовження. (ФОТО)

Продовження: Ворота міст України (ФОТО)

Київська залізнична станція

Вокзал у столиці, відомий багатьом. Кожного року столицю відвідують декілька мільйонів людей. Більша частина гостей приїжджає до столиці поїздом і відповідно мають змогу познайомитись з містом через залізничний вокзал. Станція складається з трьох вокзалів – Центрального, Південного, Приміського. Свою роботу вокзал почав у 1870 році. Відтоді станція збільшувалась, так як збільшувалась кількість пасажирів. За всю історію свого існування вокзал 7 разів змінював свій зовнішній вигляд. Остання реконструкція – 2001 рік. В тому році була збудована будівля Південного вокзалу. Між вокзалами є пішохідний перехід. Також навпроти вокзалу побудували церкву на об лаштованій площі. Плани на побудову південного вокзалу були ще 100 років тому, у XX столітті.

Луцький залізничний вокзал

Залізнична станція Луцька була зображена на спеціальній серії Укрпошти на честь 75-ти річчя Волинської області. Світ побачив цю марку в минулому році. Наклад колекції був невеликим, тому марки потрапили до рук колекціонерів. Сама будівля вокзалу є монументальною спорудою. Побудували його у 1959 році. Але залізнична станція у Луцьку працювала раніше та була розташована на другому місці. Слід зазначити, що електрифікували станцію лише за незалежності України. Остання реконструкція була проведена в 2013 році.

Львівська залізнична станція

Львівська станція є дуже відомою та відвідуваною в Україні. Завдяки розвитку туристичної галузі це місто стало туристичним центром країни. Найперше, що бачать гості міста це саме вокзал. Львівський вокзал побудували першим серед вокзалів нинішньої України у 1861 року. Мешканці міста дуже пишаються цим. В XIX. ст. територія Львівської області належала Автро-Угорській імперії. Про це свідчить той факт,що через 3 тижні Львівський вокзал прийняв потяг з Відня. В часи Другої світової війни вокзал зазнав пошкоджень. Після війни відбувалось відновлення вокзалу. В останній раз вокзал реконструювали в 2001 році.

Ніжинський вокзал

Ніжинському вокзалу аж 148 років! Цю дату будуть святкувати мешканці міста у кінці цього року. Під час будівництва вокзалу були різні непорозуміння. А саме, залізнична станція розміщувалась за 5 км від міста. Це було не дуже зручно для пасажирів та гостей міста. Щоб щось змінити, ніжинці повинні були дати гроші начальникам російської залізниці. В той момент як кількість пасажирів збільшувався та збільшувалась сама  станція. В 1919 році Ніжинська станція прийняла 90 тисяч осіб. Під час Другої світової війни місто дуже постраждало та зазнав ушкоджень сам вокзал. Ніжин втратив 3 тисячі осіб. Остання реконструкція відбувалась в 1999 році. В даний час станція не втратила свого значення та є важливою транспортної артерією на залізничній карті України.

Одеський вокзал

Наша незабутня Південна Пальміра! Вокзал Одеси звісно має бути пам’ятником архітектури. Архітектором вокзалу є Віктор Шретер. Станція вокзалу побудована в неокласичному стилі. Станція почала свою роботу в 1884 році. Під час Другої світової війни споруда вокзалу зазнала пошкоджень та у 1950-х роках вокзал реконструювали та зберегли первозданний вигляд.

Ці українські вокзали бачили мільйони відвідувачів і вони мають давню історію. Звісно ці історії не відображені в книгах та їх пам’ятають відвідувачі. Чекайте на продовження розповіді про найкрасивіші вокзали країни.

 

І це ще не весь перелік цікавих вокзалів в Україні, далі буде.

 

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Валерія Желізняк

фото:  Від і До

 

 

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 269 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Ворота міст України. Продовження. (ФОТО)"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366