Як можна виграти вибори без грошей?

11295547_925064747545092_2332607139971481263_nДорогі друзі!

Звертаюся до вас за допомогою та підтримкою і запрошую прийняти участь у незвичайному соціальному експерименті.

Давно відомо, що на виборах, і місцевих в тому числі, гроші вирішують все, або майже все.

Коли я заявив про свою участь у цій кампанії, знайомі політтехнологи сказали мені: «Тобі потрібно небагато, декілька мільйонів. У середньому кампанія мера Дніпропетровська на цих виборах коштує близько 10 мільйонів. Піди до знайомих бізнесменів, тобі дадуть. Є люди, для кого це не гроші і кому треба захищати свої інтереси. З 10 тисячами гривень вибори не виграти. Такого просто не буває».

Я не хочу брати і бути комусь зобов'язаним. У мене самого немає таких грошей. А гроші, я впевнений, вирішують не все.

Є дружба, є любов, є милосердя, є співчуття, є віра. Вони набагато важливіше грошей. Чому політика повинна бути виключно брудною справою? Може, доведемо, що буває і по-іншому? Що буває на виборах зазвичай. Чим більше кандидат роздасть «благодіянь» під час виборів, тим більше за нього проголосують. Це мережа платних «виборців-агітаторів» в окрузі, це рішення якоїсь локальної проблеми (а деколи спочатку створити, а потім рішення) за рахунок знову ж грошей та адміністративного ресурсу. Це подарунки виборцям, це створення образу через листівки, плакати, агітгазети і ЗМІ.

Більша частина всього цього оплачується «чорним налом», крім виборчого фонду. Більша частина виборчих технологій протизаконна, полузаконна, або формально законна, але суперечить духу закону.

Що відбувається потім – вклавши гроші, депутат потрапляє в тихі коридори влади, де поступово повертає їх, часто з бюджету, і по можливості примножує. По суті, виборці продають своє право вибору за дрібні подачки. Звинувачувати їх важко, з нашої влади хоч щось отримати – вже успіх.

Але в принципі це невірно. Депутат стає пов'язаний не інтересами жителів (він їх просто купив в тій чи іншій формі), а інтересами свого бізнесу, своїх спонсорів, своїх покровителів у владі. Це життя, це Україна, приблизно так було завжди.

Але особисто мені це огидно. Всі все розуміють, але всіх нудить від цієї давно обридлої, але повторюваної як день бабака гри в якісь нібито вибори і яку нібито демократію.

Я не дуже розумію, чому за звалену на себе додаткове навантаження потрібно щось платити. Погодьтесь, є щось дивне в тому, що за право на допомогу людям і представництво їх інтересів у владі (де немає навіть зарплати) хтось викладає мільйони.

Якщо ми виграємо вибори без грошей і виключно по закону, я буду зобов'язаний і підзвітний тільки вам – простим Дніпропетровцям. На вибори мене висунула не партія, а власні переконання і я обіцяв не партії а тільки собі – що буду працювати чесно.

Я не проти бізнесу і готовий захищати його інтереси, але тільки у випадку, якщо це законно і інтереси бізнесу співпадають з інтересами міста. І безкоштовно.

Я не збираюся робити «чудеса» під час виборів і пропасти потім надовго.

Я не збираюся давати нездійсненних обіцянок.

Просто зроблю все, що в моїх силах для міста.

Навіщо мені все це треба? Я далеко не ангел. Загалом, проста людина, зі своїми достоїнствами і недоліками. Але мені цікаво спробувати зробити не так, як зазвичай. Зламати стереотип. Бути іншим. На щастя, чи на жаль, я, мабуть, трохи романтик.

Ідея проста. Потрібна команда добровольців – неважливо, знайомих чи незнайомих. Потрібна ваша допомога. Якщо ви готові допомагати і живете в Дніпропетровську, знаєте проблеми свого району, двору, у вас є думки про те, що можна і потрібно зробити. Потрібні вони і мені. Напишіть мені, і я складу план своєї роботи в міськраді, постараюся зробити все, що зможу.

Звичайно, потрібно прийти на вибори , на свою дільницю і проголосувати за Віктора Романенка. Потрібно поговорити зі своїми знайомими, сусідами, друзями. Переконати їх зробити те ж саме. Потрібна інша допомога. Перш за все, в організації зустрічей з виборцями. Повісити інформаційні листівки про те, що така зустріч відбудеться, прийти на цю зустріч. Якщо ви живете не в окрузі – не біда. Напевно у вас є друзі або знайомі, які живуть тут.

План дій – той самий. Зателефонувати, поговорити, зустрітися, переконати. Просто розповісти про те, хто я, і що я обираюся на мера. Потрібно приміщення на території округу – для проведення прийому та спілкування з людьми. Якщо приміщення буде – потрібні будуть люди для прийому дзвінків і наказів виборців. Якщо вдасться надрукувати листівки, потрібна буде допомога у їх розклеювання. Обов’язково, потрібні будуть спостерігачі в день голосування.

Найпростіша допомога – просто перепост цього повідомлення.

Потрібні ідеї і думки, що ще можна зробити. Обмеження лише одне – все це повинно бути законно і чесно.

Залишається одне питання – а навіщо взагалі все це потрібно? Чи є якийсь сенс допомагати якомусь там Романенку? А може він взагалі програє? Може бути, і дуже навіть ймовірно. Але будь-який результат – негативний або позитивний – буде вкрай цінний.

Програємо – будемо знати, що гроші і ресурси сильніше особистої ініціативи та ідей. Що в реальному житті це не працює. Але це буде моя поразка і мій програш, а для вас – цінний досвід і можливість навчитися на чужих помилках.

Виграємо – зрозуміємо, що гроші вирішують не все. Що є можливість зламати стереотипи. Експеримент продовжиться вже в роботі на посаді голови міськради. І кожен, хто увійшов в мою команду, в тому числі зможе запитати мене: «а що ти зробив, а як ти голосував, а кому ти допоміг?»

І, зрештою, зрозуміємо, що спільнота людей, що об'єдналися однією думкою а скоріше вірою – реальна сила. Та сама горизонталь, живі реальні люди, які хочуть і можуть щось змінювати.

Якщо ви готові допомогти - пишіть, будемо вирішувати, що і як робити.

 

Кандидат на посаду голови Дніпропетровської міської ради Віктор Романенко.

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
Метки текущей записи: ,
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 450 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Як можна виграти вибори без грошей?"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366