Як заздалегідь програти вибори, або Занадто «Самовпевнена поміч»

img_topЩоб програти, треба знайти непрохідного кандидата, скажете ви і будете тисячу разів праві.

Саме так і зробила партія «Самопоміч», виставивши в Кривому Розі проти Вілкула-старшого, цього монстра місцевої політики, варяга Семена Семенченка.

По-перше, сам по собі Семен – особистість, яка далеко не однозначно сприймається не лише опонентами, але й прихильниками демократичних сил. По-друге, Семенченко має таке ж відношення до Кривого Рогу як український борщ до японських суші. А якщо врахувати той «шухер», який комбат співтовариші навели напередодні виборів в місті металургів, то тільки дурень міг повірити в їх перемогу.

Кривий Ріг – не Дніпропетровськ. Там узами Партії регіонів, точніше – Оппоблока пов'язаний майже весь електорат. Ну, і немісцевих, звичайно, там не люблять. Досить згадати, як у 80-х роках тамтешні бандити-бігуни по-звірячому били шанувальників «Дніпра», які приїжджали подивитися футбол.

Але я – про інше. Про те, що, на жаль, демократичні сили знову не змогли консолідувати свої зусилля і виставити єдиного, конкурентоспроможного кандидата. Навіть того ж Юрія Мілобога, м’яко кажучи, відсторонили від гонки. Хоча в минулій «грі» він йшов врівень з Юрієм Вілкулом, офіційно (!) у другому турі набравши всього на тисячу голосів менше. Кажуть, Мілборг не повірив в свою перемогу в майбутньому, в свій другий шанс. Я не вірю цьому.

Що ж Кривий Ріг отримав минулої неділі? Семенченкові ніяка «Самопоміч» не допомогла, бо відстав він рівно в 7 разів! Юрій Вілкул, зміг набрати 210 тисяч голосів. Комбату дісталися жалюгідна 31 тисяча. Є питання? Отож!

Виходить, що патріотам і демократам ще є чому повчитися у Вілкула і компанії щодо стратегії на виборах у великих містах.

Нам же радіти, безумовно, нема чому, але поаплодувати, погодьтеся, варто. Адже, хай їм Грець, ніхто ж тепер і не скаже, що вибори пройшли нечесно.

А скажуть, обов’язково скажуть, що українське суспільство ще не готове до демократичних перетворень. І не тільки тому, що такі як Юрій Вілкул залишаються при владі. А тому що патріотичні сили знову не можуть домовитися. Цим і користуються – вже скористалися!

Що стосується знову ж таки «Самопомочі», то вона знову виявляється партією-одноденкою, таким собі баластом, який чомусь завжди на руку то Краснову, то Оппоблоку,  то Укропу –  випадок з  «коаліціадою» у Дніпропетровську і  виборами мера в Кривому Розі прекрасно доводить.

Запитайте будь-якого чесного політолога (сподіваюся, такі ще залишилися) про варяга Семена Семенченка і шанси перемогти Юрія Вілкула на його території? Вам просто розсміються в обличчя. В кращому випадку. У гіршому – подумають, що ви провокатор.

Не знаю, може, як боєць для нашої армії комбат ще б і згодився. Але в політиці він явний труп з премією Дарвіна в руках. Як в даному випадку і вся партія «Самопоміч». А з нею, як це не прикро, і вся демократична частина українського суспільства, яка так і не змогла перемогти в Кривому Розі. Не змогла, тому що в такі часи треба об'єднувати сили і розум, домовлятися, а не самовпевнено тягнути ковдру на себе.

Не знаю, що тепер чекає Кривий Ріг – новий пам'ятник Леніну побудують або, нарешті, приведуть в порядок його вулиці і проспекти. В одному можна бути впевненим точно: об'єднати в цьому місті демократів і патріотів не вийшло. Та й не особливо, як бачимо, прагнули. А за такими нецілеспрямованими народ не піде. Вже не пішов, на жаль.

До речі, в соцмережах деякі пишуть, що вибори, вибачте, не просрали, а полюбовно продали. Не знаю, свічку не тримав. Але дуже схоже на правду.

 

Віктор Романенко.

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 208 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Як заздалегідь програти вибори, або Занадто «Самовпевнена поміч»"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366