Навіть за рахунок іноземців Дніпропетровськ не залишається «мільйонником»


 

семья       Більш ганебного явища, ніж скорочення чисельності населення для  Дніпропетровська зараз і уявити важко. Заглянемо в Інтернет і введемо  слова: «скорочення населення в Дніпропетровську», і – о, який жах! –  виявляється, за даним показником ми сумні лідери в Україні. Хто б міг  подумати, так? Але ж правда.
Будь який справжній патріот міста завжди вам скаже: найкрасивіші дівчата країни живуть саме в Дніпропетровську. І скаже він так не тому, що є корінним городянином, а серед «учасниць конкурсу» - його бабуся, мама, сестра, дочка або дружина. Зовсім ні. Скаже він так, тому що брехати не вміє, а дана інформація – факт.

Одного разу в Одесі ми сперечалися з місцевим генералом з приводу того, чиї дівчата красивіші – наші або жительки Південної Пальміри. Суперечка закінчилася нічим, але одесит пообіцяв приїхати до нас і, так би мовити, по-військовому перевірити. За декілька років офіцер й насправді завітав до нашого міста, і, знаєте, нормально погуляти по бульвару центрального проспекту він взагалі не зміг. Я думав, у нього голова відкрутиться після «перегляду» наших розкішних дам. Генерал визнав поразку, переконавшись, що дніпровської краси на квадратний метр набагато більше, ніж в Одесі.

З корінним киянином у мене теж була жартівлива суперечка. Я йому, посміхаючись: «В столиці майже всі красуні – з Дніпра приїхали, і багатьох я знаю особисто!». Не повірив. Вирішили на Хрещатику зупинити і запитати кількох прегарних панянок, звідки вони. Не повірите: дві виявилися з Дніпропетровської області!

До чого це я? До того, що там, де панує справжня жіноча краса – там панує любов, справляють весілля, створюють сім'ї і, зрозуміло, народжуються діти. Тільки чомусь цих самих дітей (читай: населення) у нас все менше й менше?

За даними ООН, оприлюднених у 2012 р. (!), в 2025 р. населення Дніпропетровська буде на рівні 967 тисяч осіб, що на майже 17 відсотків менше, ніж у 1990 р.

Дуже прикро, але слід визначити: були праві статисти. Більш за те – вони ще й помилилися на десять років. Тому що до вересня 2014-го жителів міста було вже 989 тисяч. А в січні-серпні 2015-го населення скоротилося ще майже на 7 тисяч осіб.

Вмирає більше людей, ніж народжується? Та ні. Народжують наші жіночки й по дві, й по три дитини, та й багатодітних сімей стало в рази більше. Завдяки цьому, в порівнянні з 2013 роком, природне скорочення населення зменшилось на 4,7 відсотка – за рахунок підвищення рівня народжуваності з 10,1 осіб на 1000 городян у січні-серпні до 10,7 за той же час.

 

Скоротилося і число прибулих і вибули мігрантів. Хоча, пам'ятаю, мер Куліченко домігся збереження статусу міста-мільйонника саме за рахунок іноземних студентів з Китаю, В'єтнаму, і т.д.

Але де ж люди? Де наші рідні дніпропетровці? Та їдуть вони, навіть незважаючи на те, що в місті немає війни. Їде – тікає!!! – народ від економічного дива імені Яценюка, від незатребуваності на закритих підприємствах, від інфляції, хаосу і війни.

«Заспокоїти» може тільки те, що вся Україна – світовий лідер за темпами скорочення міського населення. Та кого це тішить? Особливо, коли найкращі представники країни не виїхали за кордон за іншою долею, а вбиті на війні і поховані на місцевих кладовищах під дерев'яними хрестами. Причому, за повідомленням деяких інформаційних агентств, незабаром навіть на «нових» цвинтарях обласного центру вже ніде буде поховати героїв.

Так і рве запитати: і де ваш мир, пане президенте? Де мир якого прагне вся країна, га? І де ваш європейський рівень життя з великими зарплатами і комфортом для молоді та пенсіонерів, пане прем'єр-міністр? І де щастя народне, шановні народні депутати?

 

Зрозуміло, в ваших родинах, у ваших дітей та рідних все добре. Та може треба врешті-решт замислитись над долею всього народу України? А ще хочеться запитати наших горе-керівників про те, з ким в майбутньому вони збираються будувати нову незалежну Україну? З бабусями та дідусями?

 

Ох, дочекаєтеся ви від власного народу. І потім не ображайтеся і не кажіть, що нічого про це не знали.

 

Член правління ГО «Майдан Січеслав» - Вероніка Коміссар

Метки текущей записи: ,
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 288 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Навіть за рахунок іноземців Дніпропетровськ не залишається «мільйонником»"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366