Нове коригування генплану не передбачає зон відпочинку на правому березі Дніпра.


 

genplanЯкщо мешканці нашого міста вважають, що у новій, так би мовити, історичній реальності з владою можна легко домовитися і співпрацювати, то тут вони помиляються. Можна і домовитися, і співпрацювати, але не на «раз-два».
Тема хаотичної забудови берегів Дніпра, Самари і озер може здаватися не такою актуальною в порівнянні із переформатуванням жилсервісів і битими шляхами, але настане час, коли все це якось розгребеться, а відсвяткувати – ніде. Ніде погуляти з дитиною, і посидіти з вудкою, і влаштувати пікнік, і наодинці помедитувати, дивлячись на воду. Сідай у транспорт і їжжай у центр на Набережну, навіть якщо ти мешканець Перемоги або Червоного Каменю.
Бо приватний інвестор забудує вздовж і впоперек всі водоохоронні зони, ще й парканами прибрежні смуги загородить. Бо він, як Путін, зайде настільки, наскільки йому дозволять. І не треба йому це на вид ставити, бо правила гри не він визначає, а місцева влада.
Але влада ця на словах нібито і погоджується до роботи, але без підштовхувань не обходиться. Про створення робочої групи тричі подавалося звернення до міськради і на Романенка, і на Булавку – жодного шурхоту у відповідь, не зважаючи на закон про звернення громадян; два виступи на сесіях міськради – один депутат зголосився почати працювати; п’ять місяців перемовин; нарешті – прес-конференція про бездіяльність, паркани і законопроект 1107. І після цього зрушило. Отакий покроковий рецепт від громадських активістів.
При земельній комісії місьради створено робочу групу з питань водоохоронних зон і прибрежних захисних смуг. До складу увійшли депутати, громадські активісти, проектувальники галузевого інституту, держслужбовці з ГоловАПУ і апарату міськради. Мета шляхетна – упорядкувати містобудівну документацію у першу чергу прибрежних захисних смуг правого бегегу Дніпра, розпочати роботу щодо озер, Самари, підтоплення АНД.
А весь цей час, з весни, у залі містобудівної ради ГоловАПУ у відкритому доступі лежить собі нове коригування Генерального плану міста і чекає на відвідувачів: «Прийдіть, громадяни, подивіться, як пан київський архітектор одним розчерком весь ваш правий берег намалював рекреаційною зоною і не виділив територій зелених насаджень загального користування!»
Пояснення термінів полягає в тому, що територіі зелених насаджень – це парки, сквери, алеї, а рекреаційні зоні – муніципальні землі, що надаються в оренду під забудову спортивно-оздоровчих комплексів за документами і готельно-ресторанних по факту. Тобто, може, візуально воно таке саме і залишається, мешканці туди-сюди по набережних іздять, а землі в цей самий час в в оренду розбирають. А там, до речі, де вже об’єкти побудовано, пан київський архітектор сором’язливо позначив «територією громадської забудови». З одного погляду на мапу зрозуміло, що ніякого системного планування не відбувалося – там трикутний клапоть, а там бознаякий.
Тому дуже слушно вищезгадувана робоча група з питань водоохоронних зон і прибрежних захисних смуг утворилася. Тепер від її імені надамо доручення ГоловАПУ внести пропозиції у нове коригування Генерального плану про розташування на набережних правого берегу територій зелених насаджень загального користування з виходами до Дніпра, в габаритах 50-100м, в межах пішоходної доступності, але не більш ніж 700-800м. Тобто, кожні півтора кілометри по міні-парку обов’язково, а якщо десь більше, то добре, а менше – не можна, бо генплан після затвердження на кшталт закону.
А громаді таке завдання: коли коригування Генерального плану винесуть на затвердження сесії, пересвідчитися, що туди дійсно внесені зміни і мешканці не залишаться без алей і парків біля Дніпра, або не допускати таке голосування.
Якщо прошляпимо зараз, через п’ятнадцять років будемо стежечку між приватними закладами шукати, щоби до води підійти.
Активіст ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» -  Олена Іваницька.

Метки текущей записи: ,
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 262 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Нове коригування генплану не передбачає зон відпочинку на правому березі Дніпра."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366