Рівні можливості для всіх

a7125b4dcf3939605a7e17d0319023956abd45a090f92a351b4585e237292d7aСьогодні за запрошенням громадської ради при виконкомі Дніпропетровської міської ради я відвідав круглий стіл «Соціальний захист осіб з обмеженими фізичними можливостями». Як представник громадської організації «Майдан Січеслав-Дніпро» знаю та працював з проблемами інвалідів у сфері проблем пересування містом (пандуси у установах та організаціях, проблеми пересування громадським транспортом) тому вирішив відвідати цей захід.

Спочатку серед представників громадських організацій людей з обмеженими фізичними можливостями почувався трохи ніяково так як все ж не є спеціалістом в цих питаннях, а спілкування перейшло більш в медичну сторону.

Тоді я взявши слово згадав часи коли займався спортом поряд зі спортсменами з обмеженими можливостями в звичайних залах, басейнах, та спортивних майданчиках. І займаючись разом я бачив як цих людей ображає особливе ставлення до них, як вони потребують участі у суспільстві, і можливо самим великим соціальним захистом цих людей буде їх участь у цьому соціумі. Так, дійсно, ці люди потребують особливих умов життя, але здорові люди теж можуть їх використовувати також (наприклад біля всіх будівель буде тільки пандус і не буде сходів). Так дійсно ці люди можуть не мати якихось функцій, але природа ніколи не забирає не даючи чогось натомість.

Як виявилося жоден театр у нашому місті не обладнано пандусом для візків, жоден музей у нашому місті не обладнано для сліпих відвідувачів ( за виключенням музею голокосту в Мінорі).

На мою думку соціальний захист громадянина, і не тільки інваліда, полягає у тому що людині перш за все надається можливість реалізовуватися у суспільстві незалежно від статусу та фізичних можливостей, а не створення паралельної реальності для інвалідів де вони залишаються сам на сам зі своїми проблемами.

 

 

 

З повагою

Член правління ГО «Майдан Січеслав Дніпро» Луценко Роман    

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 160 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Рівні можливості для всіх"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366