Чи потрібно платити за послуги ЖЕКів?

72890Багато хто з містян задає собі таке питання.

Давайте розберемося в цьому питанні на прикладі гуртожитку по вул. Осінній 8а.

Активісти ГО «Майдан Січеслав – Дніпро», за запрошенням мешканців гуртожитку прийняли участь в зустрічі з представником «Жилсервіс - 5», де представники обслуговуючої кампанії намагалися переконати їх погасити заборгованість по комунальним платежам перед своєю організацією.

Головним питанням жильців було: «Коли ми отримаємо право приватизувати свої кімнати». Зі свого боку, представник «Жилсервіс - 5», в дусі кращих традицій «чиновників – фокусників», почав маніпулювати цим бажанням людей, відкрито їх вводити в оману та залякувати, мовляв ті хто матимуть заборгованість перед підприємством право на приватизацію взагалі можуть не отримати.

Свою розповідь представник жилсервісу, почав з дуже цікавого факту, якому доречі окрім нас ніхто не придав значення. А факт цей такий: «Гуртожиток не знаходиться на балансі нашого підприємства, але ми вас обслуговуємо». Дуже цікаве прагнення з боку обслуговуючої організації, беручи до уваги, що договорів на обслуговування немає, та гуртожиток не на балансі підприємства.

В разі, якщо експлуатаційне підприємство виставляє рахунки, за послуги які фактично не були виконані, це кримінальний злочин який кваліфікується за ст. 190 КК України (Шахрайство) і в залежності від суми збитків має кваліфікуватися за 3 чи 4 частинами цієї статті. І карається від 3 до 8 років ч. 3 та від 5 до 12 років з конфіскацією майна ч. 4.

Якщо експлуатаційна компанія вимагає заплатити заборгованість яка виникла під час діяльності підприємства, але договору з вами у цього підприємства немає, то це діяння підпадає під ч.2 ст. 189 КК України (Вимагання) і карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Нікого не хочемо закликати до несплати комунальних платежів, але сплачувати потрібно лише за ті послуги які ви дійсно отримали. Тому в разі невиконання ЖЕКом своїх функцій вимагайте перерахування платежів. Перевіряйте розрахунки тарифів, та контролюйте підписання актів виконаних робіт – це ваше право.

Не дозволяйте ділкам з ЖЕКів наживатися на собі.

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав – Дніпро», правозахисник Луценко Роман. 

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
Метки текущей записи: , ,
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 227 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Чи потрібно платити за послуги ЖЕКів?"

* Текст коментаря
* Обов'язкові поля для заповнення

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380687755502