Чи потрібно платити за послуги ЖЕКів?

72890Багато хто з містян задає собі таке питання.

Давайте розберемося в цьому питанні на прикладі гуртожитку по вул. Осінній 8а.

Активісти ГО «Майдан Січеслав – Дніпро», за запрошенням мешканців гуртожитку прийняли участь в зустрічі з представником «Жилсервіс - 5», де представники обслуговуючої кампанії намагалися переконати їх погасити заборгованість по комунальним платежам перед своєю організацією.

Головним питанням жильців було: «Коли ми отримаємо право приватизувати свої кімнати». Зі свого боку, представник «Жилсервіс - 5», в дусі кращих традицій «чиновників – фокусників», почав маніпулювати цим бажанням людей, відкрито їх вводити в оману та залякувати, мовляв ті хто матимуть заборгованість перед підприємством право на приватизацію взагалі можуть не отримати.

Свою розповідь представник жилсервісу, почав з дуже цікавого факту, якому доречі окрім нас ніхто не придав значення. А факт цей такий: «Гуртожиток не знаходиться на балансі нашого підприємства, але ми вас обслуговуємо». Дуже цікаве прагнення з боку обслуговуючої організації, беручи до уваги, що договорів на обслуговування немає, та гуртожиток не на балансі підприємства.

В разі, якщо експлуатаційне підприємство виставляє рахунки, за послуги які фактично не були виконані, це кримінальний злочин який кваліфікується за ст. 190 КК України (Шахрайство) і в залежності від суми збитків має кваліфікуватися за 3 чи 4 частинами цієї статті. І карається від 3 до 8 років ч. 3 та від 5 до 12 років з конфіскацією майна ч. 4.

Якщо експлуатаційна компанія вимагає заплатити заборгованість яка виникла під час діяльності підприємства, але договору з вами у цього підприємства немає, то це діяння підпадає під ч.2 ст. 189 КК України (Вимагання) і карається позбавленням волі на строк від 3 до 7 років.

Нікого не хочемо закликати до несплати комунальних платежів, але сплачувати потрібно лише за ті послуги які ви дійсно отримали. Тому в разі невиконання ЖЕКом своїх функцій вимагайте перерахування платежів. Перевіряйте розрахунки тарифів, та контролюйте підписання актів виконаних робіт – це ваше право.

Не дозволяйте ділкам з ЖЕКів наживатися на собі.

 

З повагою, член правління ГО «Майдан Січеслав – Дніпро», правозахисник Луценко Роман. 

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
Метки текущей записи: , ,
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 263 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Чи потрібно платити за послуги ЖЕКів?"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366