Не бійся, коли ти один, бійся, коли ти – нуль

IMG_2858У наші важкі часи поодинці боротися з корупційною складовою системи, що опутала вже багато підприємств і фірм регіону, практично неможливо. Таке зможе хіба що досвідчений фахівець-адвокат, та й тих інколи так притискають, що й не зітхнути. Але коли на допомогу простим людям приходять громадські працівники, проблеми вирішуються швидко, без судів, виснажливої тяганини і – виключно в рамках закону. Втім, зараз ви самі в цьому переконаєтеся.

Головна проблема багатьох дніпропетровців у тому, що опинившись в безвихідній ситуації, містяни вже не сподіваються на справедливість у майбутньому. Безумовно, один у полі – не козак. Та ось тільки судитися, наприклад, з питань заборгованості по зарплаті з роботодавцем – частіше собі дорожче виходить. Чи я не правий?

Зрозуміло, на великих підприємствах справи йдуть, скажімо так, простіше. Провели страйк, а раптом може уряд і захистить своїх підданих. Втім подібне можливо лише в тому випадку, коли створено оргкомітет, профспілки допомагають і так далі.

Але на яку манну небесну сподіватися працюючим у сфері малого та середнього бізнесу? Що зробити в колективі, який немає єдиної думки. Як поступити там, де люди елементарно бояться назавжди втратити роботу, але мовчки пірнають у боргову яму?

По-перше, не слід сидіти, склавши руки. Спочатку треба перебороти свій страх, зароджений ще, мабуть, пращурами в епоху недорозвиненого соціалізму радянських часів і саме нами в епоху псевдокапіталізма незалежної України, що розривається олігархами на частини.

 

Ми (та ніхто взагалі!) не повинні себе почувати рабами директора фірми чи підприємства. Ми повинні вміти відстоювати, захищати свої права і не боятися втратити навіть ту зарплату, яку обіцяли повернути в конвертах.

А першими і кращими помічниками для дніпропетровців зараз стали саме громадські діячі. Ось вам тільки один із прикладів злагодженої і швидкої допомоги ГО «Майдан-Січеслав» своїм землякам.

Буквально пару тижнів тому до нас звернувся співробітник фірми «УПС» Олександр Берковський.

IMG_2860

Ні, громадська організація не стала писати за нього заяву, стрімголов бігти до місцевого або, як це зараз модно, до Європейського суду (правда, товаришу Вілкул?), але змогла терміново налаштувати зв'язок з керівництвом фірми, без мордобою «а ля Верховна Рада» переконати їх в неправоті і незабаром добитися справедливості для ображеної людини.

В результаті майже піврічну заборгованість по зарплаті Олександру Олексійовичу погасили в повному обсязі (а йому, нагадаємо, не давали зароблених коштів навіть коли навесні в нього померла дружина).

 

Коли він знову завітав до нашого офісу і подякував за допомогу, в очах у людини, справжнього українця, який такі здолав свій страх, була надія. Надія на те, що не все так погано у нашому улюбленому місті і країні, якщо існує організація, яка, незважаючи ні на які перепони, може захистити простого роботягу.

- Рідні мої, від щирого серця дякую вам за допомогу і підтримку, - сказав, прощаючись з нами, Олександр Берковський. - Вірю, що мій вчинок і наша співпраця – приклад іншим городянам, чиї права були порушені.

Що ж, звертайтеся. Двері громадської організації «Майдан-Січеслав» відкриті завжди. Відкриті вони для тих, хто втомився жити з опущеною головою, потураючи злодіям-роботодавцям та іншим пройдисвітам.

І, на останок, без зайвої скромності відзначимо: даний випадок – далеко не єдиний у практиці ГО «Майдан-Січеслав». Перераховувати всі – дня не вистачить, повірте.

У народі кажуть: не бійся, коли ти залишився сам, бійся, коли ти – нуль. З нами ви не відчуєте себе на самоті зі своїми проблемами. З нами ви відчуєте, що є сили, здатні боронити вас у тяжку хвилину. Щоб не бути нулями, будемо боротися разом!

Чекаємо вас, дорогі наші земляки!

 

Юрист ГО «Майдан Січеслав» - Вероніка Коміссар

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
Метки текущей записи:
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 296 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Не бійся, коли ти один, бійся, коли ти – нуль"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366