15 грудня — День працівників суду України

big-CyduЗгідно Указу Президенту від 08.12.2000 № 1318/2000 15 грудня в Україні було призначено професійне свято – День парцівників суду.

Структура судової системи Україна наступна

Конституційний Суд України, який займається розглядом питань про відповідність законів та інших видів НПА Конституції України, надає офіційне пояснення норм Конституції і законів України;

Суди загальної юрисдикції, які формуються зазвичай за територіальним принципом і які  проводять розгляд цивільних та кримінальних справ та справ про адміністративні порушення;

Арбітражні суди, що займаються справами стосовно господарських правовідносин.

За ст. 124 Конституції, правосуддя в Україні забезпечується виключно судами. Юрисдикція судів розповсюджується на всі правові відносини в державі. Конституція України наголошує на неприпустимості створення надзвичайних та спеціальних судів, які працюють поза кордонами діючої конституційної системи судів. Вищий судовий орган системи загальної юрисдикції в Україні є Верховний Суд.

Голову Верховного Суду обирають і звільняють з посади шляхом таємного голосування Пленумом Верховного Суду України.

В ст. 127 Конституції зазначено вимоги до кандидатів у судді. Передусім вони повинні мати певну освіту, відповідний трудовий стаж юридичної роботи, жити в Україні не менше 10 років і володіти української мовою. Судді при виконанні своїх обов’язків. Судді виконуючи свою роботу мають бути незалежними і приймати лише законні рішення. Український народ забезпечений можливістю приймати участь у дотриманні правосуддя шляхом створення інститутів народних засідателів і присяжних.

Основний Закон України надає умови для продовження реформування судово-правової системи України у векторі створення міцних гарантій для дотримання прав і свобод людини.

Команда ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» висловлює свої щирі привітання всім працівникам судів України, міцного Вам здоров’я та успіхів у роботі.

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" за матеріалами www.dilovamova.com

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 127 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "15 грудня — День працівників суду України"

* Текст коментаря
* Обов'язкові поля для заповнення

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380687755502