24 лютого 1994 року Україна приєдналася до Європейської культурної конвенції

24 лютого 1994 Верховна Рада прийняла постанову, згідно з яким Україна, як одна з правонаступниць Радянського Союзу, приєдналася до Європейської культурної конвенції 1954. Цю конвенцію Українська РСР підписала ще навесні 1954 р., проте з розпадом СРСР договір про вступ України був анульований . І тільки після запрошення Комітету Міністрів Ради Європи знову приєднатися до конвенції в 1994 р. ВР України прийняла відповідне рішення.

Європейську культурну конвенцію розробили члени-держави Ради Європи. У 1954 р. її прийняли в Парижі. В основному, її положення спрямовані на вдосконалення статуту ЮНЕСКО. Після вступу України в цю організацію 12 травня 1954 країна відразу приєдналася і до конвенції. Все це сприяло активній популяризації української культури серед європейців. Зокрема, було проведено міжнародне святкування 150-річчя Т. Г. Шевченка, відзначили 100-річчя з дня народження Л. Українки, І. Котляревського, М. Коцюбинського, І. Франка, Г. Сковороди, Є. Патона та ін Сьогодні Україна також активно підтримує положення Європейської культурної конвенції. Про це свідчить її співробітництво з європейськими державами в галузі охорони культурної та природної спадщини, а також проведення в країні заходів, спрямованих на запобігання незаконному переміщенню культурних цінностей. Європейська культурна конвенція стала основним документом, який заклав першочергові принципи європейського співробітництва в галузі культури, освіти, молодіжної політики та розвитку спорту.

Прес-служба ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" за матеріалами www.calendarium.com.ua

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 87 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "24 лютого 1994 року Україна приєдналася до Європейської культурної конвенції"

* Текст коментаря
* Обов'язкові поля для заповнення

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380687755502