В Україні запрацювала система електронного документообігу? — міністр Кабінету Міністрів України.

81be913389ef69d8915cf83e40f70d370e30b3fa_20_650x410Уряд з понеділка, 15 серпня, перейшов на електронний документообіг з центральними органами виконавчої влади та розраховує на те, що рух документів пришвидшиться на 50%.

Про це повідомив міністр Кабінету Міністрів Олександр Саєнко, передає Укрінформ.

«Розраховуємо, що рух документів від реєстрації до виконавця пришвидшиться орієнтовно на 50%. Це своєю чергою дасть можливість оперативніше ухвалювати рішення і реагувати. Наступним етапом впровадження електронного документообігу стане перехід на електронний режим узгодження нормативно-правових актів, що значно прискорить роботу уряду. Окрім того, на сьогодні відбувається підготовка та розробка нової філософії прийняття рішень урядом», – сказав Саєнко.

Він попередив про те, що секретаріат Кабінету Міністрів України відсьогодні жодних листів у паперовому вигляді від центральних органів виконавчої влади не приймає. Подавати необхідно виключно в електронному вигляді документи тимчасового зберігання (до п’яти років).

За словами міністра, в секретаріаті в е-формі не обробляються документи, що містять інформацію з обмеженим доступом, документи про фінансові правочини, з кадрових питань, пов’язані з обробленням персональних даних, документи, що потребують нотаріального засвідчення, про право власності. Йдеться також про документи, пов’язані із розглядом спорів у судах, звернення громадян та райдержадміністрацій, вхідну кореспонденцію, що не підлягає реєстрації, а також документи, які у встановлених законодавством випадках не можуть бути оригіналами в електронній формі.

«Ми очікуємо на відчутне прискорення документообігу, скорочення термінів розгляду робочих питань, у перспективі – на заощадження коштів», – сказав міністр.

Водночас, відповідаючи на запитання стосовно зекономлених на цьому коштів держбюджету, Саєнко наголосив: «На цьому етапі ми не розраховуємо на економію коштів, оскільки є витрати на вдосконалення програмного забезпечення, але в майбутньому економія буде суттєвою».

Він підкреслив, що перехід – це не лише зменшення витрат на папір, а передусім скорочення витрат часу на роботу з документами, оптимізація процесів діловодства, підвищення ефективності функціонування апарату.

Саєнко уточнив, що папери, які надходили до уряду до понеділка, переводити в е-формат не треба. «Майже всі документи, що надходили до секретаріату Кабміну за останні роки, були оцифровані та зберігаються в цифровому форматі у відповідному департаменті», – сказав міністр.

 

Джерело: zik.ua

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 169 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "В Україні запрацювала система електронного документообігу? — міністр Кабінету Міністрів України."

* Текст коментаря
* Обов'язкові поля для заповнення

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380687755502