Понад тисячу років тому в Києві освятили Десятинну церкву.


 
© Фото: http://commons.wikimedia.org

© Фото: http://commons.wikimedia.org

Десятинна церква є першою кам'яною церквою на Русі.

У цей день, 12 травня 996 року, в Києві була освячена перша на Русі кам'яна церква – Десятинна. Вона була зведена візантійськими і російськими майстрами на честь Різдва Богородиці у 988-996 роках.

Князь Володимир виділив на будівництво й утримання храму десяту частину своїх доходів – десятину. Звідси і назва Десятинної церкви. Храм розташований на Старокиївській височині, у місці, де починається Андріївський узвіз. За легендою, Десятинна церква була побудована на місці смерті першомучеників християн Іоанна і Федора, принесених у жертву Перуну.

У 1169 році церкву розграбували війська Андрія Боголюбського, а у 1203 – війська Рюрика Ростиславича. Наприкінці 1240 року орди хана Батия, узявши Київ, знищили Десятинну церкву, що була останнім оплотом киян. За переказами, Десятинна церква впала під вагою народу, що набився у неї, намагаючись врятуватися від монголів.

Розкопки руїн храму почалися у 30-х роках XVII століття з ініціативи митрополита Петра Могили. 3 лютого 2005 року президент України Віктор Ющенко підписав указ про відновлення Десятинної церкви.

Джерело: Голос Столиці

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 195 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Понад тисячу років тому в Києві освятили Десятинну церкву."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366