Прийняття спадку. Порада юриста.


 

qGLwMYHGrq4

За чинним законодавством (стаття 1268 Цивыльного Кодексу) прийняти спадок можна трьома способами:

1. Спадкоємці вважаються такими, що прийняли спадок, якщо вони подали нотаріусові заяви про прийняття спадку. Якщо заповіту немає, і спадкування відбувається згідно із законом, то спадкоємці закликаються до спадкування по черзі. Визначення черг, спадкоємців і наявність у них підстав для спадкоємства - все це робота нотаріуса. Також нотаріус зобов'язаний виконати наступні дії: оповістити спадкоємців і кредиторів спадкодавця, прийняти заяви від них, вирахувати частини спадкового майна для кожного спадкоємця, роз'яснити всім учасникам спадкоємства їх права і обов'язку щодо спадку, сприяти їм.

2. Якщо спадкоємці на момент смерті спадкодавця постійно проживали разом з ним – для ухвалення спадку не потрібно подавати заяву, необхідно лише підтвердити документально факт свого постійного мешкання разом із спадкодавцем. Доказом даного факту може служити запис в паспорті спадкоємця (що він зареєстрований в тій же квартирі/будинку), довідка з житлово-експлуатаційної організації і інші документи, підтверджуючі цей факт.

3. Якщо спадкоємці є малолітніми, неповнолітніми, недієздатними особами, а також особами, цивільна дієздатність яких обмежена – для прийняття спадку їм також не потрібно подавати нотаріусові заяву про ухвалення спадку.

 

P.S.: для більш детальної юридичної консультації, звертайтесь  за телефонами вказаними у розділі Контакти.

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 148 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Прийняття спадку. Порада юриста."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366