Про «мовне питання» на прикладі Швейцарії.


 

Як контраргументи прихильники мантри "какая-разніца-на-каком-язикє" люблять наводити в якості прикладу Канаду чи Швейцарію.
Отож, про швейцарську мову.
img3Оскільки про далеку від ідеалу "безпроблемну канадську двомовність" вже говорили.
Коротенький екскурс в історію країни.
Швейца́рія, офіційна назва Швейца́рська Конфедера́ція - нейтральна федеративна республіка в Західній Європі.

Датою створення Швейцарської Конфедерації вважають 1 серпня 1291 року, коли три лісові кантони (землі): Урі, Швіц і Унтервальден, відстоюючи незалежність від Габсбурґів, уклали заради оборони «вічний союз» (в рамках «Священної Римської імперії»). Як самостійна держава Швейцарія одержала міжнародне визнання за Вестфальським миром 1648 року. 19 серпня 1798 року в умовах французької окупації було проголошено Гельветійську Республіку, що проіснувала до 1803 року і мала єдину конституцію. Віденський конгрес 1814–1815 рр. встановив кордони Швейцарії, близькі до сучасних, і гарантував її «вічний нейтралітет».

12 вересня 1848 року ухвалено конституцію, що утвердила Швейцарію як єдину федеративну державу.

Офіційними мовами Швейцарії є: німецька, французька, італійська та частково ретороманська (остання тільки для ділового спілкування з особами-носіями ретороманської мови).

Отже, Швейцарська Конфедерація. А що таке конфедерація?
Конфедера́ція (англ. Confederation, нім. Eidgenossenschaft, лат. Confœderatio) - політичний союз, кожний член якого зберігає незалежність...Тобто: Швейцарський союз держав Німеччини, Італії та Франції. Це не унітарна держава, на відміну від всіх європейських держав, що сформувалися як спільноти людей однієї національності...

А ось тобі й здрастуйте, приїхали.

Україна - унітарна моноетнічна держава, тобто ЄДИНА ЦІЛІСНА держава у основі якої етнічна територія одного(!) етносу за незначної частки національних меншин. І цей етнос, звісно, що має свою національну культуру і мову. І державною мовою держави Україна є українська мова.
Натомість у Швейцарії ДЕРЖАВНОЇ мови немає взагалі, бо швейцарської мови як такої немає і ніколи не існувало. В Швейцарії існують лише ОФІЦІЙНІ мови. А це, як кажуть в Одесі, дві великі різниці...
А ті, хто нам наполегливо підсовують приклади Канади або Швейцарії - або невігласи, або ж свідомо брешуть.

Читайте також: Про толерантну Європу і її досвід у захисті та розвитку державної мови на прикладі Франції.

Член ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" Валентина П.

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 1174 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366