Шановні співвітчизники! Земляки!

original-57aac044bbc8781a8e082863373b624dНезважаючи на складну ситуацію, в якій опинилася наша країна, не можна забувати про те, що у нас є і діє Конституція – основний закон України, день створення якої ми відзначаємо з 28 червня 1996 року.

Тим часом наша Конституція  йде корінням далеко в історію і вважається одним з найстаріших у світі зведень законів.

 

Перша Конституція Війська Запорізького була прийнята 5 квітня 1710 в місті Бендери (Придністров'я) завдяки легендарному гетьману Пилипу Орлику. Однак проіснувала вона порівняно нетривалий час. Після царських гонінь на козацтво і розвалу Запорізької Січі про першу українську Конституції довелося забути на довгі смутні роки.

Другий варіант Конституції України з'явився через майже двісті років – 29 квітня 1918 року – разом з утворенням УНР її прийняла Центральна Рада. Конституційну комісію тоді очолив Михайло Грушевський. Але через революцію, російську та німецьку окупацію нову Конституцію так і не встигли втілити в життя.

Були потім кілька конституцій Української РСР – в 1919, 1929, 1937 рр. У 1939-му існувала навіть Конституція Карпатської України. Останній варіант радянської конституції України з'явився в 1978 році і майже не змінювався до 1989 року.

З часу розвалу СРСР і до 1995 року Конституція України зазнала значних змін. Але новітній варіант Верховна Рада прийняла лише в 1996 році.

Звичайно, дивлячись на те, яка ще не досконала наша держава, говорити про те, що Конституція у нас в повній мірі працює на благо народу, не можна. Аж надто важку спадщину залишили нам попередня влада – і радянська, і олігархічна.

Але для того і відбувся Євромайдан та Революція Гідності, щоб кожен з нас, стикаючись з беззаконням, здобув право і, головне, вмів відстоювати його у вільній країні. Щоб кожен з нас не боявся заявити про свої права привселюдно. Щоб ми не повторювали помилок попередніх поколінь, а вчилися на них.

Зараз кажуть: «Правда, справедливість і Бог на нашому боці». Але, напевно, правильніше було б сказати по-іншому: ми – на боці правди, справедливості і Бога. І тоді закон буде рівний для всіх – і для робітника з заводу, і для олігарха, що володіє цим заводом. Тільки тоді ми зможемо побудувати правову і вільну державу! І нехай Господь Бог допоможе нам у цьому!

Зі святом, дорогі українці! Зі святом всіх жителів нашої країни, якої б вони національності не були, бо Україна – великий і гостинний дім для всіх чесних і добрих людей!

Здоров'я вам, щастя, злагоди, любові, миру в душі і в країні!

З Днем Конституції!

З повагою, голова ГО «Майдан Січеслав-Дніпро»-Віктор Романенко

Офіційна сторінка ГО "Майдан Січеслав-Дніпро" у Фейсбуці! Приєднуйтесь!

Опубликовано Громадська організація "Майдан Січеслав-Дніпро" 9 июня 2017 г.
 
 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 206 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Шановні співвітчизники! Земляки!"

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366