Тенденції цьогорічної вступної кампанії, або в яких спеціалістах зацікавлена держава.


 

приймальна-комісія

Керівники Міністерства освіти та науки України звітують про вдалу вступну кампанію у вищі навчальні заклади. Не зазначаючи, що  супернова програма по розподілу бюджетних місць є комп’ютеризованою і направляє студентіввчитись у різні куточки нашої держави. Наприклад: миколаївців у Тернопіль, а львів’ян у Херсон. Вимушуючи тим самим студентів вибирати вузи, що користуються не дуже великим попитом на платній основі.

Поговоримо про те, в яких саме спеціалістах зацікавлена держава.

Отже, першу сходинку займає філологія – (108,184) абітурієнтів, другу – юристи (105,347), третю – менеджери (70,785), потім комп’ютерні та IT- технології(64,811), що складає – 60% від усіх місць. Таким чином пріоритетами для держави є перекладачі та викладачі іноземних мов, юристи, менеджери та комп’ютерники.

Напрям уряду зорієнтований на зовнішнє управління викликає питання -  чому ми відмовляємось від формування власної національної економіки?

Вище зазначене свідчить про те, що Уряд України бачить себе «урядом суто зовнішнього управління». В світлі цього відкривається сенс такого шаленого попиту на перекладачів (вони будуть потрібні для іноземців, що будуть керувати нашою державою) та спеціалістів в комп’ютерній сфері (для іноземного ринку праці).

 Тобто спеціалісти для внутрішнього ринку нікому не потрібні. І гасло «Україна для іноземців» на разі є як ніколи актуальним.

Член ГО «Майдан Січеслав-Дніпро» Олена Хорішко

За матеріалами: Рідна країна

 

Сподобалася стаття? Підпишіться на RSS.

Стаття прочитана 368 раз(ів).
 
Ще з цієї рубрики:
Тут ви можете написати коментар до запису "Тенденції цьогорічної вступної кампанії, або в яких спеціалістах зацікавлена держава."

Увійти, щоб залишити відгук.

Архіви
Наші партнери
ГО «Нове бачення»

ГО «Сила Майбутнього»

ГО «Екодніпро Стандарт»

ГО «Суспільство проти свавілля»,

ГО «Характерник» м. Павлоград

Читати нас
Контакти
e-mail:

maidan-sicheslav@i.ua

т.: +380992161366